Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 sierpnia 2019, 12:55

autor: Froozyy

Windows Defender jednym z najlepszych antywirusów na świecie

Według niezależnych testów Windows Defender to jeden z najlepszych antywirusów na świecie. W teście uzyskał rewelacyjne wyniki i zablokował wszystkie próbki złośliwego oprogramowania.

Windows Defender, czyli jeden z najlepszych antywirusów na świecie. - Windows Defender jednym z najlepszych antywirusów na świecie - wiadomość - 2019-08-12
Windows Defender, czyli jeden z najlepszych antywirusów na świecie.

Niezależny serwis testujący bezpieczeństwo, AV-Test, oficjalnie uznał darmowe oprogramowanie antywirusowe Microsoft Windows Defender za najlepsze w sieci, co jest wyraźną poprawą od czasów pierwszego wydania programu dekadę temu.

Sporo czasu zajęło darmowemu antywirusowi od Microsoftu, który po raz pierwszy okazał się w 2009 roku jako Security Essentials, znalezienie się na szczycie zestawienia. Jeszcze w 2013 roku nie przeszedł on podobnego testu, jednak już wtedy firma obiecała, że przyszłe wydania będą lepsze.

Teraz - znane już pod nazwą Windows Defender - oprogramowanie w wersji 4.18, działające na najnowszym wydaniu Windowsa 10 Professional, zdołało zablokować 100% z wszystkich próbek złośliwego oprogramowania. Oprócz tego uzyskało również dobre wyniki pod względem wpływu na wydajność pracy komputera.

Wyniki testów na ochronę przeciwko złośliwemu oprogramowaniu.
Wyniki testów na ochronę przeciwko złośliwemu oprogramowaniu.

Windows Defender uzyskał we wspomnianym teście sześć punktów we wszystkich trzech kategoriach (Ochrona, Wydajność, Użyteczność), co sprawiło, że stanął na pierwszym miejscu zestawienia z takimi antywirusami jak F-Secure Safe 17, Kaspersky Internet Security 19 i Norton Security 22.17. Jednak w odróżnieniu od nich jest on standardem w systemie Windows 10, co daje mu sporą przewagę. Jego dokładne wyniki możecie zobaczyć tutaj.

Skrótowe wyniki Windows Defendera.
Skrótowe wyniki Windows Defendera.