Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 czerwca 2021, 12:38

autor: Eklerek

Windows 11 nadchodzi? Microsoft prezentuje teaser, który może zirytować

Zbliża się konferencja, podczas której poznamy przyszłość Windowsa. Microsoft promuje ją tajemniczą kompilacją dźwięków startu różnych wersji swojego systemu, która trwa dokładnie 11 minut. Windows Sun Valley to Windows 11?

Microsoft coraz mniej subtelnie sugeruje, że zaplanowane na 24 czerwca wydarzenie będzie poświęcone Windowsowi 11. Do tej pory wydawało się, że Windows Sun Valley będzie sporą aktualizacją dla Windowsa 10, jednak coraz więcej znaków sugeruje, że będzie to zupełnie nowa odsłona systemu. Nadchodzi „Windows nowej generacji” i „najważniejsza aktualizacja dekady”, o czym wspominał CEO Microsoftu, Satya Nadella.

Nowy film Microsoftu nazywa się „Windows | Startup Sounds – Slo-fi Remix” i zawiera spowolnione 40-krotnie dźwięki startu Windowsa 95, XP i 7. Towarzyszą im uspokajające nagrania chmur leniwie sunących po niebie i sielskich krajobrazów.

W ramach eksperymentu ten news powstawał przy zapętlonym filmie odsłuchiwanym na słuchawkach. Przy piątym odtworzeniu efekt relaksacyjny jeszcze nie nastąpił. Pojawiły się natomiast podejrzenia, że to nie dźwięki Windowsa, a szkockie dudy rozjeżdżane walcem drogowym.

Film, który trwa dokładnie 11 minut i promuje wydarzenie rozpoczynające się o 11:00 czasu wschodniego (17:00 czasu polskiego) to wciąż za mało? Serwis Windows Latest zauważył, że w opisie podstrony Microsoftu, który zamieszczono także w serwisie Github, pojawia się wyrażenie „Windows 10 oraz Windows Sun Valley”. Sugeruje to, że obie wersje systemu mogą funkcjonować równolegle. Jeżeli tak będzie, wówczas Windows Sun Valley nie będzie dużą aktualizacją dla Windowsa 10, ale niezależną wersją. Według niektórych informatorów, w tym Evana Blassa, który może poszczycić się dobrą reputacją, Microsoft może rzeczywiście szykować Windowsa 11.

Windows 11 nadchodzi? Microsoft prezentuje teaser, który może zirytować - ilustracja #1
Wymienienie Windows 10 i Windows Sun Valley obok siebie sugeruje, że będą to niezależne systemy operacyjne. Źródło: Github.

Nie znamy jeszcze ostatecznej nazwy – Windows 11 brzmi prawdopodobnie, ale Microsoft może spróbować też małej rewolucji w nazewnictwie, by podkreślić zmianę, jaką będzie stanowić nowa odsłona. A może to tylko forma droczenia się z internautami i wzbudzania rozgłosu przed prezentacją zwykłej aktualizacji? Pozostaje nam czekać do 24 czerwca.

  1. Oficjalna strona systemu Windows
  2. Microsoft zaprezentuje nową generację Windowsa już w czerwcu
  3. Microsoft podał datę definitywnej śmierci Internet Explorera
Windows 11 nadchodzi? Microsoft prezentuje teaser, który może zirytować - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.