Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 listopada 2021, 12:55

Blue Screen powraca do Windows 11 w nowej aktualizacji

Nowa aktualizacja systemu Windows 11, oprócz naprawienia wielu funkcji, wprowadzi bardzo istotną rzecz, bez której żaden system Microsoftu nie może się obyć. Powróci dobrze znany Blue Screen.

W SKRÓCIE:
  • ekran BSOD w Windows 11 odzyska swój niebieski kolor.

Windows 11 pod wieloma względami wygląda inaczej niż poprzednie inkarnacje. Dotyczy to także rzeczy, do której przyzwyczaiły nas systemy Microsoftu – niebieskiego ekranu błędu krytycznego (BSOD – Blue Screen of Death). W nowej odsłonie został on zastąpiony informacją na czarnym tle. Jednak mamy dobrą informacją dla fanów błędów Windows. Niebieski „ekran śmierci” powróci w poprawce KB5007262. Zaktualizuje ona Windows 11 do wersji 22000.346. Jak możemy przeczytać na liście zmian:

Zmieniliśmy kolor ekranu na niebieski, gdy urządzenie przestaje działać lub występuje błąd zatrzymania, tak jak w poprzednich wersjach systemu Windows.

Blue Screen powraca do Windows 11 w nowej aktualizacji - ilustracja #1
Ekran błędu krytycznego w Windows 11 jednak odzyska swój tradycyjny kolor.

Można powiedzieć, że „jesteśmy w domu” – teraz każdy, kto miał wcześniej do czynienia z jakimkolwiek systemem Windows, będzie wiedział od razu, co się dzieje. Warto zaznaczyć, że aktualizacja adresuje wiele innych problemów, m.in. z dźwiękiem Bluetooth, uruchamianiem 32-bitowych aplikacji, renderowaniem paska Start i drukarkami.

Zapoznać się z tymi nowościami mogą na razie uczestnicy programu Insider. Poprawka jest dostępna w kanałach Beta i Release Preview, więc do jej oficjalnego udostępnienia nie powinno minąć więcej niż kilka tygodni.

Blue Screen powraca do Windows 11 w nowej aktualizacji - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.