Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 lipca 2019, 12:30

autor: Aquma

Windows 1.0 – tajemnicza zapowiedź starego systemu Microsoftu

Koncern Microsoft opublikował ostatnio szereg komunikatów w mediach społecznościowych, w których „zapowiada” system operacyjny Windows 1.0, który miał swoją premierę w 1985 roku. Akcja może być powiązana z serialem Stranger Things.

Microsoft zapowiada Windows 1.0. - Windows 1.0 – tajemnicza zapowiedź starego systemu Microsoftu - wiadomość - 2019-07-03
Microsoft zapowiada Windows 1.0.

Na kanałach społecznościowych firmy Microsoft pojawiła się tajemnicza zapowiedź „zupełnie nowego Windows 1.0”, czyli systemu operacyjnego, który zadebiutował... 20 listopada 1985 roku. Była to 16-bitowa nakładka na środowisko MS-DOS, która po raz pierwszy wprowadziła interfejs graficzny i umożliwiła m.in. sterowanie myszą.

Co ciekawe, konto giganta z Redmond w serwisie Instagram zostało kompletnie wyczyszczone – znajduje się na nim wyłącznie omawiany wpis. Firma nie zdradza też niczego w odpowiedziach na pytania użytkowników, radząc im jedynie, by „wzięli na wstrzymanie” (ang. take a chill pill) i dobrze się bawili (ang. enjoy the ride).

Na razie trudno powiedzieć, jaki jest cel tych dziwnych komunikatów. Niektórzy spekulują, że mogą być one związane z premierą trzeciego sezonu serialu Stranger Things na Netfliksie (akcja tej produkcji toczy się w latach 80. i być może zobaczymy w niej właśnie Windowsa 1). Inna teoria sugeruje, że koncern planuje udostępnić kod źródłowy omawianego systemu operacyjnego – podobnie uczyniono w przeszłości z MS-DOS i Windows Calculatorem.

Pozostaje nam jedynie uzbroić się w cierpliwość, „wziąć na wstrzymanie” i „dobrze się bawić” w oczekiwaniu na kolejne informacje.

  1. Microsoft – strona oficjalna