Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 października 2020, 11:47

autor: Aquma

Windows 10 lepszy dla graczy, dostanie nowego menedżera zadań

W ramach programu Xbox Insider testowana jest nowa wersja aplikacji Xbox Game Bar. Zawiera ona widget oferujący możliwości podobne do Menedżera zadań.

Windows 10 lepszy dla graczy, dostanie nowego menedżera zadań - ilustracja #1
Nowy, nieco uproszczony menadżer zadań w ramach Xbox Game Bar.

W SKRÓCIE:

  1. nakładka Xbox Game Bar zostanie wzbogacona o widget oferujący funkcjonalność podobną do Menedżera zadań;
  2. umożliwi to m.in. zamykanie programów bez opuszczania gry;
  3. nowość można przetestować, ściągając aplikację Xbox Insider Hub.

Portal Windows Central donosi, że system operacyjny Windows 10 otrzyma nową wersję nakładki dla graczy Xbox Game Bar. Znajdziemy w niej widget przypominający tzw. Menedżera zadań, czyli aplikację służącą m.in. do monitorowania aktywności i zamykania programów sprawiających problemy. Dzięki temu będzie można przeprowadzać tego typu działania bez zamykania czy zatrzymywania gry.

Obecnie korzystanie z możliwości oferowanych przez Menedżer zadań wymaga wywołania go kombinacją klawiszy Ctrl-Shift-Esc (alternatywnie można wcisnąć Ctrl-Alt-Del i wybrać opcję „Menadżer zadań”). Czasem sprawia to problemy – szczególnie gdy gramy w produkcje, które nie radzą sobie dobrze z tzw. „alt-tabowaniem”, czyli przełączaniem się pomiędzy grą i pulpitem lub innymi programami.

Nowe funkcje Xbox Game Bar w działaniu. - Windows 10 lepszy dla graczy, dostanie nowego menedżera zadań - wiadomość - 2020-10-01
Nowe funkcje Xbox Game Bar w działaniu.

Omawiany widget w ramach Xbox Game Bar pozwala ominąć tego typu komplikacje, a do tego zużywa mniej zasobów komputera od pełnej wersji Task Managera. Aplikację można też przypiąć w którymś miejscu ekranu, dzięki czemu będziemy mogli na bieżąco monitorować, czy któryś z procesów nie wpływa negatywnie na działanie gry.

Nowość na razie nie jest dostępna w ramach normalnej wersji systemu Windows 10, ale można ją przetestować zapisując się do Xbox Insider Hub.

  1. Windows 10 – użyteczne porady i funkcje
  2. Microsoft – strona oficjalna