Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 sierpnia 2020, 19:21

Windows 10 i nowe ustawienia dla „power userów”

Uczestnicy programu Windows Insider mają teraz znacznie ułatwiony dostęp do ustawień, które pozwalają m.in. na wybór domyślnej karty graficznej dla wszystkich aplikacji przy korzystaniu z technologii SLI lub CrossFire. Opcja ta trafi również na ogólnodostępne wersje systemu operacyjnego Microsoftu.

Windows 10 i nowe ustawienia dla „power userów” - ilustracja #1
Nowe ustawienia graficzne zmierzają na Windowsa 10.

Najnowsza aktualizacja systemu Windows 10 w wersji dla uczestników programu Windows Insider (o numerze 20190) wprowadziła drobne usprawnienia funkcji, które przydadzą się użytkownikom korzystającym z dwóch lub więcej kart graficznych. Takie osoby mogą z łatwością wybrać urządzenie o wyższej wydajności, które domyślnie będzie używane przez wszystkie aplikacje. Microsoft zaznacza jednak, że nie jest to zupełnie nowy element w Windowsie, a tylko ułatwienie użytkownikom odnalezienia i korzystania z niego.

Do opisanej wyżej opcji można się dostać poprzez systemową wyszukiwarkę (wpisując tam po prostu „Ustawienia grafiki”) lub też poprzez standardowe Ustawienia. Tam, wybierając kategorię System, w zakładce Ekran musimy odnaleźć opcję Ustawień grafiki (na samym dole). Wtedy powinien stać się dostępny element wybrania domyślnej karty (o ile korzystacie z technologi SLI lub CrossFire) dla wszystkich aplikacji. W to samo miejsce trafimy również przez kategorię Granie (do znalezienia też w Ustawieniach). Co więcej, pojawiła się także możliwość wskazania dedykowanej karty graficznej tylko dla wybranej aplikacji, co pozwala po prostu na przypisanie różnych urządzeń różnym programom.

Przypomnijmy jeszcze raz, że ustawienia te dostępne są jedynie dla uczestników programu Windows Insider (do którego możecie spróbować dołączyć poprzez ten adres). Jednak niebawem trafią one również na oficjalnie dostępne wersje Windowsa.