Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 maja 2021, 20:24

autor: Miłosz "Miłosz Piotrowski" Piotrowski

Flash Player wkrótce zniknie z Windows 10 na zawsze

Już wkrótce Adobe Flash Player zniknie z Windowsa 10 na zawsze. Microsoft zapowiedział, że wtyczka zostanie usunięta z systemu wraz ze specjalną aktualizacją.

Flash Player przestał działać wraz z końcem 2020 roku, jednak wtyczka ta wciąż jest obecna w Windowsie 10 i innych systemach Microsoftu. Wkrótce ma się to zmienić za sprawą specjalnej aktualizacji.

Kiedyś Adobe Flash był wspierany przez wszystkie najważniejsze przeglądarki internetowe, jednak obecnie jest to już melodia przeszłości. Mimo że samo Adobe przestało wspierać własne oprogramowanie w zeszłym roku, to Microsoft dopiero teraz zdecydował się na ostateczne usunięcie Flasha ze swoich systemów operacyjnych.

Firma zapowiedziała, że stanie się to w czerwcu 2021, kiedy to na komputery użytkowników Windowsa automatycznie pobierze się aktualizacja, która ostatecznie usunie Adobe Flash Player z systemu operacyjnego. Pakiet aktualizacji o nazwie KB4577586 „Aktualizacja w celu usunięcia programu Adobe Flash Player” trafi do Windowsa 10 w wersji 1809 i nowszych już 8 czerwca. W przypadku Windowsa 10 1607 oraz 1507 stanie się to w lipcu. W tym samym miesiącu otrzymają go także systemy: Windows 8.1, Windows Server 2012 oraz Windows Embedded 8 Standard.

Osoby, które nie chcą czekać na automatyczną aktualizację systemu, mogą pobrać ją już teraz. By odnaleźć tę paczkę, należy wyszukać ją po oznaczeniu KB4577586. Po jej pobraniu Adobe Flash na zawsze zniknie z systemu operacyjnego.

Flash Player wkrótce zniknie z Windows 10 na zawsze - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.