Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 czerwca 2018, 13:47

autor: ElMundo

Wiemy, kiedy Nvidia zaprezentuje nowe karty graficzne

Wszystko wskazuje na to, że właśnie poznaliśmy datę prezentacji nowych układów graficznych z rodziny GeForce. Co więcej, jest to stosunkowo nieodległa data.

Wiemy, kiedy Nvidia zaprezentuje nowe karty graficzne - ilustracja #1

O nowych kartach graficznych, nad którymi pracuje Nvidia, mówi się co najmniej od kilku miesięcy. Plotek i nieoficjalnych informacji na temat tych układów widzieliśmy już naprawdę mnóstwo, ale wiele wskazuje na to, że już niebawem czas spekulacji się zakończy.

W sieci pojawił się program konferencji Hot Chips 2018, w której udział wezmą także przedstawiciele koncernu Nvidia. Oczywiście nie zabraknie ich wystąpień poświęconych branżowym zagadnieniom, ale najbardziej interesującym punktem dyskusji jest wystąpienie Stuarta Obermana, nazwane „NVIDIA’s Next Generation Mainstream GPU”. To może oznaczać, że 20 sierpnia (na ten dzień zaplanowano panel dyskusyjny) przedstawiciel obozu „zielonych” zaprezentuje zupełnie nowe karty tej firmy przeznaczone na rynek konsumencki.

Oto najbardziej interesujący fragment programu konferencji Hot Chips 2018. - Wiemy, kiedy Nvidia zaprezentuje nowe karty graficzne - wiadomość - 2018-06-01
Oto najbardziej interesujący fragment programu konferencji Hot Chips 2018.

Oczywiście wcale nie jest pewne, czy Nvidia pokaże w trakcie konferencji prototypy układów nowej generacji – wydaje się jednak, że dowiemy się znacznie więcej na temat nadchodzących GPU, ze specyfikacją i rozwiązaniami technologicznymi włącznie.