Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 lipca 2021, 12:30

WD_BLACK SN850 drugim dyskiem SSD kompatybilnym z PS5

Firma Western Digital potwierdziła, że jej dysk SSD WD_BLACK SN850 w wersji z radiatorem jest w pełni kompatybilny z PS5 po ostatniej aktualizacji konsoli.

W SKRÓCIE:
  1. Western Digital jest drugą firmą, która oficjalnie potwierdziła kompatybilność swojego dysku SSD NVMe z konsolą PS5.
  2. Mowa o modelu WD_BLACK SN850 z wbudowanym radiatorem.

Dysk SSD WD_BLACK SN850 z wbudowanym radiatorem jest drugim, który ma potwierdzoną pełną kompatybilność z PlayStation 5. Nowa, testowa aktualizacja oprogramowania systemowego konsoli pozwala na dokładanie własnych dysków NVMe, o ile spełniają minimalne wymagania.

Firma Western Digital potwierdziła serwisowi VGC, że model WD_BLACK SN850 (od 500 GB do 2 TB, wersja z radiatorem) całkowicie wspiera konsolę PS5. Należy jednak podkreślić, że komunikat wystosowano po zapoznaniu się ze specyfikacją udostępnioną przez Sony, a nie po szeroko zakrojonych testach użytkowych. Pierwszym dyskiem, którego kompatybilność potwierdzono, jest Seagate FireCuda 530.

Ceny WD_BLACK SN850 kształtują się na naszym rynku na poziomie od mniej więcej 660 złotych za wersję 500 GB, przez ok. 1000 zł za model o pojemności 1 TB, aż do ponad 2100 złotych za 2 TB.

Japońska korporacja wypuściła listę wymogów, jakie musi spełnić dysk, by działał bezproblemowo z PS5:

  1. interfejs PCIe Gen4 x4;
  2. pojemność: od 250 GB do 4 TB;
  3. odczyt sekwencyjny: 5.500 MB/s;
  4. maksymalne wymiary urządzenia z radiatorem: 110 x 25 x 11,25 mm.

Jeśli spróbujecie włożyć dysk z interfejsem PCIe Gen3, powita Was komunikat o braku obsługi i prośba o wyjęcie niekompatybilnego sprzętu. Nie wiemy jeszcze, w jaki sposób zachowa się PS5, gdy wrzucimy do niej wolniejszy nośnik.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation
WD_BLACK SN850 drugim dyskiem SSD kompatybilnym z PS5 - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Paweł Musiolik

Paweł Musiolik

Przygodę z grami zaczął w wieku 3 lat, gdy udało mu się namówić ojca na kupno komputera C64. Rozbudzona przez Flimbo's Quest miłość do elektronicznej rozrywki rozkwitła podczas pierwszych przygód z Heroes of Might & Magic, osiągając apogeum po zakupie pierwszego PlayStation. Nigdy nie chciał pisać o grach, jednak jakimś trafem wylądował w redakcji serwisu SquareZone, gdzie mógł kultywować swoją miłość do jRPG-ów wywołaną kontaktem z Final Fantasy VII, Tacticsem i całą resztą cudownych gier Squaresoftu. Wraz z rosnącym wiekiem zaliczał kolejne kontakty z konsolami przenośnymi Nintendo, wrócił też na łono PC, jako dodatkowej platformy do grania. W trakcie swojej przygody z mediami pisał i szefował na nieistniejącym PSSite.com, aktualnie prowadzi swojego bloga o grach. Kolekcjonuje gry, jest fanem emulacji. Nie napisał jeszcze tekstu, z którego były w 100% zadowolony.

więcej