Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 lutego 2019, 16:18

Windows 10 z aktualizacją 18334 wprowadzi nowe udogodnienia dla graczy

Wczesny build nowej aktualizacji do Windowsa 10, oznaczonej numerem 18334, sugeruje, że Microsoft wprowadzi w życie szereg udogodnień dla miłośników interaktywnej rozrywki korzystających z tego systemu operacyjnego.

Firma Microsoft wypuściła w nocy wczesny build aktualizacji o numerze 18334, przeznaczony na razie wyłącznie dla uczestników programu Windows Insider. Ma on szczególne znaczenie dla graczy, skupia się bowiem w dużej mierze na usprawnieniu funkcji związanych z interaktywną rozrywką. Gigant z Redmond stworzył własny system, mający uczynić granie na Windowsie 10 jak najprzyjemniejszym (choć jakie to dokładnie poprawki – na razie nie wiadomo), a uczestnicy programu mają przetestować jego działanie na przykładzie gry State of Decay (która została im udostępniona za darmo na ograniczony czas) i zgłosić ewentualne uwagi, nim aktualizacja trafi do szerszej publiki. Chętni muszą się jednak pospieszyć, bowiem liczba zarejestrowanych użytkowników, którzy otrzymają bezpłatnie produkcję Undead Labs, jest ograniczona.

  1. Lista wszystkich poprawek wprowadzonych w kompilacji 18334 na portalu CentrumXP
  2. Windows 10 – użyteczne porady i funkcje
Windows 10 z aktualizacją 18334 wprowadzi nowe udogodnienia dla graczy - ilustracja #1

Ponadto aktualizacja ma wprowadzić inne poprawki. Najważniejsze z nich znajdziecie poniżej, natomiast ich pełna lista (wraz z przeglądem znanych błędów i problemów) znajduje się na specjalistycznym portalu CentrumXP.

Niektóre z rozwiązanych problemów w kompilacji 18334:

  1. częste wyświetlanie pustych ikon w pasku zadań;
  2. reset ustawień wielkości i koloru kursora po aktualizacji;
  3. widoczność funkcji Cortana w regionach, gdzie nie jest ona wspierana;
  4. brak opcji „zamknij” i „uruchom ponownie” w menu Start podczas sesji pulpitu zdalnego;
  5. wyświetlanie błędu przy próbie wypakowania plików .zip;
  6. błędy w dostosowywaniu jasności.

Ostatnia aktualizacja: 2019-02-10

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.