Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 maja 2020, 11:25

TVP z prognozą pogody na Unreal Engine, we współpracy z Platige Image

Prognoza pogody w TVP zyska całkowicie nową scenografię, opracowaną przez Platige Image. Wykorzystuje ona technologię Unreal Engine. Zobaczymy to na własne oczy jeszcze w tym tygodniu.

TVP z prognozą pogody na Unreal Engine, we współpracy z Platige Image - ilustracja #1
Nowa prognoza pogody w TVP. Źródło: Wirtualne media
W SKRÓCIE:
  • studio Platige Image w oparciu o Unreal Engine stworzyło wirtualną scenografię prognoz pogody dla Telewizji Polskiej;
  • nowy wystrój prognoz pogody i Wiadomości to efekt 21-miesięcznej umowy współpracy Platige Image z TVP.

Publiczna telewizja postanowiła odmienić wystrój prognoz pogody, które są nadawane po Wiadomościach na TVP 1 i Panoramie na TVP 2, a także na TVP Info. Studio prezentujące informacje ze stacji meteorologicznych zyska wirtualną scenografię, powstałą we współpracy z Platige Image i przy użyciu Unreal Engine, czyli technologii wykorzystywanej w grach komputerowych i konsolowych.

Taką informację podaje portal Wirtualne Media. Scena prognozy pogody będzie zawierać elementy wirtualnej rzeczywistości wysokiej jakości. Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski, komentuje to w ten sposób:

Czegoś takiego nie ma nikt. Prognoza będzie nadawana teraz w nowoczesny, ultrarealistyczny sposób. Jesteśmy pierwszym w Polsce nadawcą w tej skali wykorzystującym tę technologię.

Trwają przygotowania do uruchomienia emisji odświeżonych prognoz pogody. Nową odsłonę będziemy mogli zobaczyć jeszcze w tym tygodniu. Za odmieniony wystrój odpowiada Platige Image, polskie studio tworzące grafikę komputerową, animacje, efekty specjalne w filmach i reklamach. Wiele osób może kojarzyć je z osobą Tomka Bagińskiego i jego animacją Katedra, która uzyskała nominację do Oscara.

TVP z prognozą pogody na Unreal Engine, we współpracy z Platige Image - ilustracja #2
Wirtualne elementy studia Polsat Sport. Źródło: Platige Image

Nie jest to pierwszy przypadek współpracy Platige Image z telewizją. Scenografia studia Polsat Sport jest także ich dziełem. Wiadomości w TVP1 od zeszłego roku korzystają z technologii wirtualnego okna i elementów rozszerzonej rzeczywistości. Wtedy też podpisano umowę współpracy z Platige Image.