Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 lutego 2017, 15:47

autor: Góral

The Legend of Zelda: Breath of the Wild pożera całą baterię Switcha w około 3 godziny

Nintendo udostępniło wybranym mediom konsolę Switch wraz z grą The Legend of Zelda: Breath of the Wild. W związku z tym w sieci pojawiło się sporo materiałów z rozgrywką oraz test baterii nowego urządzenia.

W ostatnich dniach w sieci ukazało się sporo nowych materiałów wideo z gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Na kanale serwisu Polygon na YouTubie opublikowano kilkunastominutowe wideo, na którym zaprezentowano fragmenty rozgrywki z pierwszych pięciu godzin przygody. Dziennikarze pokazali walkę, lodowe strzały, kilka rodzajów przeciwników czy też zdradzili, że podczas zabawy ginie się dość często. Podobne nagrania znajdziecie m.in. w serwisie GameSpot, Eurogamer i nie tylko. Kilka z nich publikujemy nieco dalej, ale najpierw pragniemy zwrócić uwagę na co innego – wytrzymałość baterii Nintendo Switch w trybie przenośnym.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild pożera całą baterię Switcha w około 3 godziny - ilustracja #1

Bateria w Nintendo Switch

Nintendo Switch w skrócie:
  • nowa konsola firmy Nintendo, łącząca cechy urządzenia stacjonarnego z handheldem;
  • ukaże się 3 marca bieżącego roku;
  • bateria, w zależności od gry, wytrzyma do 6 godzin zabawy w trybie przenośnym. W przypadku The Legend of Zelda: Breath of the Wild będą to mniej więcej 3 godziny.

Nintendo twierdzi, że na w pełni naładowanej baterii można bawić się do sześciu godzin, przy czym sporo zależy od samej gry. Zaznaczono że, np. The Legend of Zelda: Breath of the Wild wyczerpie akumulatorek w około 3 godziny. Redakcja GameSpotu postanowiła sprawdzić, jak jest w rzeczywistości i okazało się, że producent konsoli nie kłamie.

W domyślnie ustawionej jasności ekranu naładowana na 100% bateria poległa podczas zabawy w nowej Zeldzie po 3 godzinach i 3 minutach. Natomiast w trybie samolotowym z jasnością ekranu ustawioną na maksimum, urządzenie rozładowało się po 2 godzinach i 50 minutach. Sprawdzono także, jak długo ładuje się bateria Nintendo Switch – po godzinie wskaźnik pokazał 49%.

Krótko pisząc, szału nie ma i na dłuższe podróże trzeba będzie zabrać ze sobą ładowarkę, power banka itd., ale przynajmniej wiemy już, że Nintendo nie kłamało w tej sprawie.

Rozgrywka z The Legend of Zelda: Breath of the Wild