Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 grudnia 2021, 12:40

Tesla sprzedaje Cyberquada dla dzieci - doskonały prezent na Święta

Cyberquad stał się obiektem pożądania zaraz po prezentacji Cybertrucka. I wreszcie jest! Choć cieszyć się nim będą przede wszystkim dzieci – Tesla sprzedaje elektrycznego quada dla najmłodszych.

W SKRÓCIE:
  • Tesla Cyberquad wreszcie trafił do sklepów, jednak chyba nie w takiej formie, na jaką liczyli zainteresowani;
  • mimo wszystko sprzedał się jak świeże bułeczki – dzieci będą zachwycone.

Podczas premiery Cybertrucka Tesli Elon Musk pokazał też Cyberquada. Niewielki czterokołowy pojazd wystąpił w charakterze dodatku, ale wywołał zainteresowanie. Na tyle duże, że niektórzy zniecierpliwieni czekaniem sami skonstruowali elektryczną „czterokółkę” w kanciastym stylu. Niestety nadal nie doczekaliśmy się oficjalnego pojazdu, przynajmniej w wersji dla dorosłych. Cyberquad trafił bowiem do sprzedaży, ale jako mini-czterokołowiec dla dzieci – w sam raz na wyprawy „wokół komina”.

Tesla sprzedaje Cyberquada dla dzieci - doskonały prezent na Święta - ilustracja #1
Chyba nie na to czekało wielu ludzi, ale przynajmniej dzieci się pocieszą. Źródło: Tesla

Tesla Cyberquad for Kids przeznaczony jest dla dzieci w wieku od ośmiu lat (udźwignie do 68 kg). Konstrukcja oparta jest na stalowej ramie. Pojazd posiada hamulec tarczowy na tylnej osi, a o komfort jazdy dbają grube, nadmuchiwane opony i regulowane zawieszenie. Przednie i tylne oświetlenie stanowią paski LED. 36-woltowy akumulator pozwala przejechać 24 kilometry na jednym ładowaniu. Prędkość maksymalna wynosi 16 km/h i może zostać ograniczona do 8 km/h za naciśnięciem przycisku.

Tesla sprzedaje Cyberquada dla dzieci - doskonały prezent na Święta - ilustracja #2
Przy tak niewielkich osiągach prędkościomierz nie jest konieczny, ale cyfrowy wyświetlacz byłby bardzo na miejscu. Źródło: Tesla

Pojazd może też jechać do tyłu, a wybór kierunku realizowany jest poprzez użycie panelu środkowego. „Czterokółka” od Tesli kosztuje 1900 dolarów (7700 złotych bez VAT). Niestety – jak widać na stronie sklepu, wszystkie egzemplarze zostały sprzedane. Jeśli ktoś nie był wystarczająco szybki, musi poczekać na kolejne dostawy Cyberquada for Kids, o ile w ogóle takowe się pojawią.

Jeśli czujesz lekki zawód, że nowy quad Tesli nie jest przeznaczony dla dorosłych, może zainteresuje Cię robot? Co prawda chyba nie da się na nim jeździć, ale wykona za nas domowe prace i pozwoli komfortowo czekać na kolejne gadżety od Elona Muska:

Tesla sprzedaje Cyberquada dla dzieci - doskonały prezent na Święta - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.