Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 kwietnia 2020, 15:29

autor: Smoczy

T-Rex z Google Chrome oszukany - stworzono autopilota

Jeśli ciąży Wam nuda, może stworzycie coś podobnego do automatycznie biegnącego T-Rexa? Użytkownik serwisu TikTok zbudował prosty mechanizm „autopilota” we wbudowanej w Google Chrome grze.

T-Rex z Google Chrome oszukany - stworzono autopilota - ilustracja #1
Jeśli gra jest zbyt trudna, dlaczego nie zbudować autopilota.

Obecny przymus siedzenia w domu na każdego działa inaczej – ludzie zagrywają się w ulubione tytuły, nadrabiają braki w znajomości kinematografii, gotują, rozwijają swoje pasje czy też nerwowo czekają na koniec epidemii. Jedną z osób, która kreatywnie wykorzystuje czas kwarantanny, jest Zane – użytkownik TikToka, który zbudował prosty mechanizm sterujący T-Rexem w znanej nam wszystkim grze offline, dostępnej na Google Chrome.

T-Rex z Google Chrome oszukany - stworzono autopilota - ilustracja #2
Mechanizm jest bardzo prosty do skonstruowania.

Jak to działa?

Teraz troszkę technikaliów. Rzeczy użyte przy tworzeniu mechanizmu to:

  1. mikrokontroler;
  2. płytka stykowa;
  3. fotorezystor;
  4. rezystor;
  5. serwomechanizm.

Jak widzimy na filmiku, autor łączy ze sobą podane wyżej elementy przy użyciu płytki stykowej, a następnie przykleja fotorezystor na ekran laptopa/macbooka. Do działania potrzeba również aplikacji. Jakiej? Program ma za zadanie monitorować napięcie na pinie analogowym – jeżeli wzrośnie, obraca silnik w serwomechaniźmie o 15 stopni. W przeciwnim wypadku: minus 15 stopni. Fotorezystor to tak naprawdę czujnik światła – przeszkoda znajdująca się przed naszym T-Rexem wywołuje zmianę w padającym promieniowaniu, a mechanizm uderza w spację, powodując skok dinozaura.

T-Rex z Google Chrome oszukany - stworzono autopilota - ilustracja #3
Zawsze możemy skorzystać z gotowych rozwiązań.

Prostsze rozwiązanie

Jeżeli chcielibyście obejrzeć nieskończony bieg T-Rexa, ale nie macie pod ręką żadnego z wyżej wymienionych elementów, ani talentu technicznego, wystarczy uruchomić grę na witrynie Elgoog tam znajduje się wbudowany bot, który wykonuje wszelkie skoki za nas. Jednak ze stworzeniem specjalnego mechanizmu jest o wiele więcej zabawy, a komponenty nie kosztują fortuny. Z braku laku możemy pomyśleć nad podobnymi rozwiązaniami jak legalny exp-bot w grze Metin 2. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

  1. T-Rex Game