Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 marca 2017, 10:13

Switch z najlepszym europejskim debiutem w historii Nintendo

Nintendo Switch bije kolejne rekordy. Konsola zaliczyła najlepszy debiut na rynku europejskim w historii firmy, a The Legend of Zelda: Breath of the Wild stało się najszybciej sprzedającym się tytułem startowym w dorobku tej japońskiej korporacji.

Firma Nintendo ma powody do zadowolenia. Wypuszczona w zeszłym tygodniu konsola Switch stała się najszybciej sprzedającą się platformą tego producenta na rynku europejskim, licząc wyniki za trzy pierwsze dni od premiery.

Zarówno konsola Switch, jak i gra The Legend of Zelda: Breath of the Wild okazały się sporymi przebojami. - Switch z najlepszym europejskim debiutem w historii Nintendo - wiadomość - 2017-03-09
Zarówno konsola Switch, jak i gra The Legend of Zelda: Breath of the Wild okazały się sporymi przebojami.

Niestety, nie podano konkretnej liczby. Wiemy jedynie, że w Wielkiej Brytanii zakupiono 80 tysięcy egzemplarzy, co jest wynikiem dwukrotnie wyższym od osiągniętego przez Wii U w ciągu pierwszych trzech dni na rynku, ale mniejszym niż ten wypracowany przez Wii, 3DS czy Xboksa One. Widać, że w przy Switchu reszta Europy nadrobiła z nawiązką różnicę.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku Switch Nintendo rzuciło na rynek duże ilości konsol. W 2006 roku konsola Wii zadebiutowała ze znacznie mniejszym zapasem urządzeń i większość chętnych miała duże problemy z zakupem. Dlatego trudno dokonać bezpośredniego porównania między tymi dwiema platformami.

W sumie jednak Nintendo ma powody do zadowolenia i Switch zaliczyło udany start. Zwłaszcza, że nie tylko sama konsola poradziła sobie bardzo dobrze w pierwszy weekend na rynku. Gra The Legend of Zelda: Breath of the Wild stała się także najszybciej sprzedającym się tytułem startowym w historii firmy Nintendo, zrzucając z tronu dotychczasowego lidera, czyli Super Mario 64. Nie jest to oczywiście specjalnym zaskoczeniem. Produkcja zbiera rewelacyjne oceny, a tytuły tej klasy rzadko obecnie towarzyszą debiutowi nowej platformy.

Warto wspomnieć, że Switch doskonale radzi sobie także za oceanem. Wczoraj pisaliśmy, że konsola podczas pierwszych dwóch dni obecności na amerykańskich rynkach sprzedawała się najlepiej ze wszystkich dotychczasowych platform firmy Nintendo.

  1. Oficjalna strona firmy Nintendo