Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 kwietnia 2019, 14:52

autor: Aquma

Światłowód Orange 1Gb/s dostępny na terenie całego kraju

Firma Orange Polska poinformowała, że Internet światłowodowy o prędkości 1Gb/s jest już dostępny na terenie całego kraju, a nie jedynie w 76 gminach objętych deregulacją rynku szerokopasmowego Internetu. Ograniczeniem jest obecnie tylko infrastruktura sieciowa.

Szybki światłowód Orange dostępny na terenie całego kraju. - Światłowód Orange 1Gb/s dostępny na terenie całego kraju - wiadomość - 2019-04-26
Szybki światłowód Orange dostępny na terenie całego kraju.

Firma Orange Polska poinformowała, że uruchomiona w sierpniu zeszłego roku usługa Internetu światłowodowego o prędkości 1Gb/s jest już dostępna na terenie całego kraju – a przynajmniej wszędzie tam, gdzie istnieje odpowiednia infrastrktura (obecnie obejmuje ona swoim zasięgiem około 3,5 mln gospodarstw domowych).

Do niedawna z szerokopasmowego Internetu mogli korzystać wyłącznie mieszkańcy 76 wybranych gmin, w których rynek usług tego typu został zderegulowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Pod koniec ubiegłego roku z tego rozwiązania korzystało już przeszło 366 tysięcy klientów.

Usługa jest dostępna samodzielnie (w przypadku nowej umowy cena wynosi 69,99 zł przez pierwsze 12 miesięcy, a następnie 99,99 w drugim roku), albo jako część pakietu Orange Love, obejmującego także abonament komórkowy oraz (opcjonalnie) telefon stacjonarny i telewizję kablową. Ze szczegółami oferty możecie się zapoznać pod tym adresem.

Warto też odnotować, że klienci obecnie korzystający z światłowodu mogą w dowolnym momencie zmienić plan taryfowy, by zwiększyć prędkość do 1Gb/s.

  1. Orange – strona oficjalna

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od niektórych ofert, których prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety, gry i usługi..