Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 września 2013, 13:53

autor: luckie

Steam Box – nowe informacje w przyszłym tygodniu

W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej dowiemy się czegoś nowego na temat projektu Steam Box. Wtedy to, jak zapowiedział Gabe Newell, studio Valve ujawni szczegóły na temat platformy sprzętowej mającej wprowadzić system Linux do salonów.

Czy za dużymi słowami Gabe’a Newella rzeczywiście kryje się rewolucja w graniu na PC? - Steam Box – nowe informacje w przyszłym tygodniu - wiadomość - 2013-09-17
Czy za dużymi słowami Gabe’a Newella rzeczywiście kryje się rewolucja w graniu na PC?

Podczas konferencji Linuxcon 2013 Gabe Newell, dyrektor studia Valve Software, zasugerował, że w przyszłym tygodniu poznamy nowe informacje na temat projektu Steam Box. Choć nie wymienił urządzenia z nazwy, wyraził przekonanie, że system Linux jest przyszłością gier, a to za sprawą pomysłu na rozszerzenie Steama na platformę sprzętową zaprojektowaną z myślą o salonach.

W następnym tygodniu ujawnimy więcej informacji na temat tego, jak zrealizujemy ten cel oraz jakie dostrzegamy możliwości sprzętowe, by zaprosić Linuksa do salonu, a być może nawet połączyć go z platformami mobilnymi.

Valve chce wykorzystać potencjał Linuksa, aby zjednoczyć ideę grania na PC z wygodą salonów - Steam Box – nowe informacje w przyszłym tygodniu - wiadomość - 2013-09-17
Valve chce wykorzystać potencjał Linuksa, aby zjednoczyć ideę grania na PC z wygodą salonów

Jak wiemy, urządzenie (lub urządzenia) kryjące się pod nazwą Steam Box ma domyślnie działać na Linuksie, choć możliwe będzie zainstalowanie innego systemu operacyjnego. Funkcja Steam Big Picture już teraz umożliwia wygodne korzystanie z platformy studia Valve na ekranach telewizorów. Problem w tym, że obecnie stosunkowo niewiele osób zabiera komputer do dużego pokoju. Dedykowane salonom urządzenie studia Valve ma to zmienić.

Gabe Newell już jakiś czas temu postawił na systemy z rodziny Linux, ostro krytykując Windows 8. Według niego, ten pierwszy jest o wiele bardziej otwarty na innowacje i, co za tym idzie, ma szanse stać się poważnym zawodnikiem na rynku gier PC. Obecnie jednak granie na Linuksie stanowi jedynie jeden procent branży, zatem trudno uwierzyć w zapowiadaną rewolucję. W przyszłym tygodniu przekonamy się, jakież to rewelacje skrywa Newell. Nagranie z dzisiejszej konferencji opublikowano na YouTube.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.