Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 marca 2017, 10:55

autor: AlexB

Sprzedaż Switcha może pobić wynik Wii

Eric Bright, dyrektor sprzedaży w sklepie GameStop, jest pod ogromnym wrażeniem tego, jak na rynku radzi sobie Nintendo Switch. Jego zdaniem najnowsza konsola giganta z Kioto przebije liczbą sprzedanych egzemplarzy Wii, które do dziś rozeszło się w ponad 100 milionach sztuk.

Nintendo Switch miało swoją premierę 3 marca. Szybko jasnym stał się fakt, że mamy do czynienia z bestsellerem. W pierwszym tygodniu od pojawienia się konsoli na rynku sprzedało się 1,5 miliona jej egzemplarzy. Japończycy już zapowiedzieli, że wypuszczą do sprzedaży kolejne 16 milionów sztuk platformy. Te liczby robią wrażenie. Z uznaniem patrzy na nie między innymi Eric Bright, dyrektor sprzedaży w internetowym sklepie dla graczy GameStop. Podczas rozmowy z serwisem Game Rant Bright nazwał Switcha „technologią, która będzie miała wpływ na kształt rynku” oraz stwierdził, że najnowsza konsola giganta z Kioto pod względem sprzedanych egzemplarzy przyćmi inny ogromny sukces tej firmy, Wii, które do dziś rozeszło się w ponad 100 milionach sztuk. Jest to ogromna liczba, jednak biorąc pod uwagę obecną popularność Switcha (która według Brighta jest jedną z największych, jaką widział od dłuższego czasu, przynajmniej jeśli chodzi o akcesoria i oprogramowanie), niekoniecznie jest ona wyssana z palca.

Nintendo Switch sprzedaje się jak świeże bułeczki. - Sprzedaż Switcha może pobić wynik Wii - wiadomość - 2017-03-27
Nintendo Switch sprzedaje się jak świeże bułeczki.

Osiągnięcie takiego wyniku nie będzie jednak rzeczą prostą, nawet mimo bicia przez Nintendo Switch wszelkich możliwych rekordów pierwszych dni sprzedaży akcesoriów wyprodukowanych przez giganta z Kioto. Jeszcze przed premierą analitycy z DFC Intelligance prognozowali, że nowa japońska konsola rozejdzie się w 40 milionach egzemplarzy do końca 2020 roku. Od tej liczby jeszcze daleka i trudna droga do pobicia stumilionowego wyniku Wii. Poza tym trudno określić, jak długo Switchowi uda się utrzymać doskonałe tempo z pierwszych tygodni po premierze. Z jednej strony, najnowsza konsola Nintendo ze względu na prostotę tworzenia gier powinna mieć wsparcie ze strony wielkich producentów, które zapewniłoby jej długą żywotność. Z drugiej, tak naprawdę obecnie tym, co napędza sprzedaż Switcha, jest The Legend of Zelda: Breath of the Wild (według SuperData Research, aż 9 na 10 konsumentów zaopatrujących się w Switcha kupuje razem z nim nową Zeldę). Pytanie, jak długo tytuł ten będzie w stanie samodzielnie dźwigać na swoich barkach losy sukcesu najnowszej konsoli Nintendo. Wszystko zależy od jakości kolejnych gier ekskluzywnych, pokroju Super Mario Odyssey, które mają pojawić się jeszcze w tym roku.

Czy Swicthowi uda się utrzymać doskonałe tempo z pierwszych tygodni od premiery? - Sprzedaż Switcha może pobić wynik Wii - wiadomość - 2017-03-27
Czy Swicthowi uda się utrzymać doskonałe tempo z pierwszych tygodni od premiery?

Jedno jest niemal pewne – Switch powinien bez problemu pobić sprzedaż Wii U, która rozeszła się w nieco ponad 13 milionach sztuk na całym świecie. Warto również zaznaczyć, że według słów Brighta, ogromną popularnością cieszą się dodatkowe Joy-Cony do Switcha. Nie wiadomo jednak, czy to wynik zainteresowania grami imprezowymi pokroju 1-2-Switch, czy też jest to konsekwencja awaryjności padów (przypominamy, że problem z rozłączającym się lewym Joy-Conem został już rozwiązany).

Należy pamiętać, że opinie Brighta są jedynie prognozami. Na chwilę obecną naprawdę trudno przewidzieć, jaka przyszłość czeka Nintendo Switch. Na razie jednak gigant z Kioto może mieć powody do zadowolenia.