Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 czerwca 2015, 10:55

autor: Renox

Sprzedano cały przedpremierowy nakład urządzeń Steam od Valve

Firmie Valve udało się sprzedać cały przedpremierowy nakład urządzeń Steam, w związku z czym nie będzie już możliwości otrzymania sprzętu i wszystkich jego podzespołów (Steam Machines, Steam Link oraz Steam Controller) na miesiąc przed oficjalną premierą. „Spóźnialscy” nadal mogą składać wcześniejsze zamówienia, jednak otrzymają oni swoje maszyny dopiero 10 listopada.

Przedpremierowy nakład sprzętu sygnowanego logiem Valve został już wyprzedany. - Sprzedano cały przedpremierowy nakład urządzeń Steam od Valve - wiadomość - 2015-06-30
Przedpremierowy nakład sprzętu sygnowanego logiem Valve został już wyprzedany.

Firma Valve sprzedała już cały przedpremierowy nakład komputerów Steam Machines, jak i na innych oferowanych przez siebie urządzeń – Steam Link oraz Steam Controller. Powyższa informacja nie oznacza oczywiście, że nie możecie już zamawiać swoich zestawów w systemie pre-order. Macie taką możliwość, jednak w tym przypadku nie otrzymacie zakupionych urządzeń w okolicach 16 października, a dopiero 10 listopada, kiedy to oficjalnie zadebiutują one na europejskim rynku. Valve nie podało również dokładnych liczb, dlatego też nie wiemy, ile „maszyn parowych” i innych urządzeń od twórców Steama było tak naprawdę przedpremierowo dostępnych. Trudno zatem szacować poziom ich popularności.

Słowem przypomnienia warto również nieco przybliżyć sylwetkę opisywanego sprzętu. Steam Machines to komputery produkowane przez różne firmy zewnętrzne (Alienware, Asus czy iBuyPower), wyposażone w system operacyjny SteamOS i wykorzystujące kontroler Steam. Różne konfiguracje poszczególnych maszyn oraz ich ceny znajdziecie w tym podsumowaniu. Z kolei Steam Link to urządzenie służące do streamowania zawartości platformy Steam na inne urządzenie w tej samej sieci, natomiast Steam Controller – model kontrolera Valve, wyposażony m. in. w analogową gałkę po lewej stronie zamiast przycisków czy przyciski odpowiedzialne za cofanie oraz przewijanie do przodu. Nie można zapomnieć też o okularach rzeczywistości wirtualnej – powstającego przy współpracy z firmą HTC RE Vive, którego głównym przeznaczeniem będą gry wideo.