Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 lipca 2020, 11:48

autor: mikos

Sony zwiększa produkcję PS5 - ogromne zainteresowanie konsolą

Zainteresowanie PS5 ma być tak duże, że Sony musiało podwoić produkcję konsoli, by sprostać zapotrzebowaniu.

Sony zwiększa produkcję PS5 - ogromne zainteresowanie konsolą - ilustracja #1
Sprzedaż PS5 przekroczy oczekiwania samego Sony?

Na wiosnę Sony zakładało wstępnie, że wyprodukuje na premierę tylko około 6 milionów egzemplarzy konsoli PS5, co miało być spowodowane względnie wysoką ceną i epidemią koronawirusa. Nie jest to jakaś szokująco wysoka liczba, szczególnie biorąc pod uwagę, że PS4 sprzedało się w 7,5 mln egzemplarzy w pół roku po premierze. Jak donosi Bloomberg, były to bardzo niedoszacowane prognozy. W czerwcu bowiem ruszyły linie produkcyjne PS5, co ma się przełożyć na aż 10 milionów konsol na rynku do końca 2020 roku.

Najnowsze doniesienia sugerują też, że mimo zwiększenia produkcji część konsol może nie zostać dostarczona na późniejszy, gorący sezon świąteczny z powodów logistycznych, w konsekwencji czego liczba egzemplarzy PS5 może być ograniczona i zakup sprzętu będzie wymagał pośpiechu. Z czego wynika tak duże zainteresowanie PlayStation 5? Głównym powodem ma być wzmożony przez pandemię głód nowości wśród graczy spędzających więcej czasu w domach i na graniu.

Ponadto Sony jakiś czas temu sugerowało, że na premierę PS5 potrzebne będzie około 10 mln padów DualSense, więc można bezpiecznie założyć, że również i ta liczba ulegnie zwiększeniu.

Pierwsza partia PlayStation 5 (około 5 mln sztuk) ma zostać dostarczona do sklepów na premierę, a kolejne egzemplarze (ok. 5 mln) mają być dowożone regularnie do końca roku. Jeśli jednak potwierdzą się plotki mówiące o problemach logistycznych, wynikających z transportu morskiego z Chin, który zajmuje sporo czasu, to przewidywane są dwa rozwiązania: wprowadzenie części z tych konsol do sprzedaży w przyszłym roku lub użycie droższej, ale szybszej dostawy lotniczej, żeby PS5 trafiło pod jak największą liczbę choinek w okresie świątecznym.

Ostatnia aktualizacja: 2020-07-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach