Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 marca 2019, 15:26

autor: Aquma

Składany Samsung Galaxy Fold w maju w Polsce

Serwis SamMobile donosi, że nowy smartfon Samsunga – składany model Galaxy Fold – trafi do naszego kraju na początku maja. Niestety, za urządzenie trzeba będzie słono zapłacić.

Samsung Galaxy Fold za kilka miesięcy trafi do Polski. - Składany Samsung Galaxy Fold w maju w Polsce - wiadomość - 2019-03-25
Samsung Galaxy Fold za kilka miesięcy trafi do Polski.

Jak donosi serwis SamMobile, składany smartfon Samsung Galaxy Fold trafi do Polski już 3 maja tego roku. Nasz kraj będzie jednym z piętnastu europejskich państw, w których będzie można kupić nową zabawkę koreańskiego koncernu (na liście znaleźć można także Niemcy, Francję, Wielką Brytanię, Włochy, Holandię, Hiszpanię, Norwegię, Finlandię, Szwecję, Belgię, Danię, Austrię, Szwajcarię oraz Rumunię). Przedsprzedaż rozpocznie się dokładnie tydzień wcześniej, czyli 26 kwietnia.

Niestety, osoby zainteresowane zakupem powinny przygotować się na spory wydatek. Oficjalna polska cena nie jest jeszcze znana, ale na Zachodzie urządzenie będzie można nabyć za 2 tysiące euro. To około 8600 zł, a trzeba brać pod uwagę podatek VAT, który z pewnością sprawi, że gadżet będzie jeszcze droższy. Nawet bez opodatkowania jest to suma znacznie wyższa od tej, którą trzeba zapłacić za flagowce z serii Galaxy S10 – które zdaniem wielu osób i tak są zdecydowanie za drogie.

Na pocieszenie pozostaje odnotować, że w zestawie znajdziemy słuchawki Galaxy Buds oraz etui. Nie bez znaczenia jest także roczna gwarancja Samsung Care+, która pozwala naprawić usterkę w ciągu dwóch godzin (np. pęknięty ekran i to nawet w przypadku, gdy wina leży po stronie użytkownika – co w przypadku telefonu takiego jak Fold może mieć niemałe znaczenie). Smartfon Samsung Galaxy Fold w działaniu możecie zobaczyć na poniższym filmie.

  1. Samsung – strona oficjalna