Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 czerwca 2019, 12:15

autor: Serek

Samsung patentuje smartfon ze zwijanym ekranem

Firma Samsung przymierza się do wyprodukowania smartfonu, który będziemy mogli rozwijać i zakładać na rękę niczym zegarek. Świat nie zdążył zapomnieć o sprawie z Galaxy Fold, a koreański gigant już patentuje nową technologię.

Przyszłość smartfonów czy zbędny bajer? - Samsung patentuje smartfon ze zwijanym ekranem - wiadomość - 2019-06-13
Przyszłość smartfonów czy zbędny bajer?

Firma Samsung złożyła wniosek patentowy na stworzenie smartfona z ekranem, który będzie można zwijać, rozwijać i zakładać jak zegarek. Trzeba przyznać, że pomysł jest mocno abstrakcyjny jak na panujące standardy. Na pierwszy rzut oka telefon wygląda na standardowy smartfon, jednak dopiero schematy nowego urządzenia zdradzają jego prawdziwy potencjał. Konstrukcja obudowy może nieco przypominać działanie ludzkiego kręgosłupa (w tym przypadku prawdopodobnie jakiejś gimnastyczki artystycznej). Wewnętrzna strona będzie się skracać i rozciągać, natomiast zewnętrzną pokryje elastyczny ekran. Rysunki z wniosku patentowego możecie zobaczyć poniżej.

Samsung patentuje smartfon ze zwijanym ekranem - ilustracja #2
Samsung patentuje smartfon ze zwijanym ekranem - ilustracja #3

Ekran urządzenia będzie mógł zostać rozciągnięty. Ma to zapewnić dopasowanie się do ręki użytkownika. W normalnym trybie większość ekranu będzie jednak zwinięta. Mimo że Samsung dostał patent na urządzenie, to raczej nie powinniśmy zbyt szybko spodziewać się premiery. Warto wspomnieć, że podobne konstrukcje opatentowały już Nokia, Philips i Lenovo, a jak do tej pory żaden ze smartfonów nie ujrzał światła dziennego.

Samsung patentuje smartfon ze zwijanym ekranem - ilustracja #4

Przypomnijmy, że Samsung jest w trakcie niezbyt optymistycznej przygody z modelem Galaxy Fold. Firma musiała przesunąć premierę urządzenia z powodów technicznych. O nowym terminie debiutu smartfona mamy dowiedzieć się niebawem, chociaż patrząc na ostatnie doniesienia, raczej nie nastąpi to szybko. Problemem telefonu jest wadliwy ekran, co sprawiło, że koreański gigant umożliwił nawet rezygnację z zamówień przedpremierowych z pełnym zwrotem gotówki. Miejmy nadzieję, że podobny los nie spotka w przyszłości opatentowanej przez Samsunga technologii.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Samsung