Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 lipca 2019, 11:35

autor: XxX

Samsung: Galaxy Fold nie został porzucony, jest nowa data premiery

Mimo poważnej wpadki, jaką zaliczył Samsung ze swoim składanym smartfonem Galaxy Fold, producent nie składa broni. Wbrew krążącym w sieci pogłoskom, urządzenie pojawi się w sklepach jeszcze w tym roku, a wprowadzone poprawki mają zapobiec kolejnym awariom.

Samsung zapowiedział nową datę premiery Galaxy Fold. - Samsung: Galaxy Fold nie został porzucony, jest nowa data premiery - wiadomość - 2019-07-26
Samsung zapowiedział nową datę premiery Galaxy Fold.

Premiera pierwszego smartfona ze składanym wyświetlaczem od Samsunga stała pod znakiem zapytania. W sieci pojawiło się wiele nieprzychylnych głosów, które przewidywały całkowite wycofanie się producenta z projektu. Samsung nie poddał się tak łatwo i ogłosił, kiedy smartfon pojawi się w sklepach. Premiera została zapowiedziana na wrzesień tego roku.

Kiedy w trakcie lutowego eventu Samsung Unpacked zaprezentowano zupełnie nowe urządzenie ze składanym wyświetlaczem, zewsząd można było usłyszeć pomruki niezadowolenia. Użytkowników odrzuciła przede wszystkim wysoka kwota, jaką przyjdzie zapłacić za urządzenie. Wynosi ona 1999$ (około 7500 zł bez podatku VAT). Kiedy pierwsze testowe wersje trafiły do rąk recenzentów, wielu z nich było skłonnych zmienić zdanie. Niestety pojawiły się pewne problemy, przez które czar prysł.

Urządzenie zadebiutuje, na wybranych rynkach, jeszcze w tym roku. - Samsung: Galaxy Fold nie został porzucony, jest nowa data premiery - wiadomość - 2019-07-26
Urządzenie zadebiutuje, na wybranych rynkach, jeszcze w tym roku.

Pierwszy z nich dotyczył specjalnej ochronnej powłoki wyświetlacza, której użytkownicy nie powinni zdejmować. Część z nich niestety tak zrobiła, przez co doszło do uszkodzenia panelu. Drugi problem dotyczył pracy zawiasu oraz mechanizmu składającego ekran. Na wyświetlaczu pojawiły się dodatkowe uwypuklenia, których konstruktorzy nie przewidzieli. W związku z tym premierę, która została zapowiedziana na 24 oraz 26 kwietnia, odwołano.

Nowy Galaxy Fold ma być wolny od wad poprzednich wersji. - Samsung: Galaxy Fold nie został porzucony, jest nowa data premiery - wiadomość - 2019-07-26
Nowy Galaxy Fold ma być wolny od wad poprzednich wersji.

Koreański producent nie próżnował i wprowadził kilka zmian, dzięki którym nowa wersja urządzenia ma być wolna od wad. Folia, której zerwanie było odpowiedzialne za uszkodzenie wyświetlacza, będzie teraz pokrywała cały ekran, co da wyraźny sygnał, że nie należy jej usuwać. Dodatkowo górna i dolna część zawiasu zostanie wzmocniona, zmniejszy się również szpara między dwoma częściami panelu dotykowego oraz pojawi się dodatkowa warstwa metalu pod ekranem, dzięki czemu będzie bardziej odporny na uszkodzenia.

Użytkownicy mogą również spodziewać się ulepszonej współpracy poszczególnych aplikacji ze składanym smartfonem. Koreański producent miał czas, aby dokonać lepszej optymalizacji i wprowadzić niezbędne zmiany.

Samsung Galaxy Fold pojawi się we wrześniu tylko na wybranych rynkach. Niestety jeszcze nie wiadomo, o jakich krajach mowa.

Ostatnia aktualizacja: 2019-07-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.