Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 marca 2019, 09:24

autor: Aquma

Roboty Boston Dynamics samodzielnie zarządzają magazynem

Firma Boston Dynamics stworzyła robota, który potrafi samodzielnie organizować przestrzeń magazynową. Maszyna sprawnie omija przeszkody i może nosić paczki o całkiem sporym ciężarze.

Nowa maszyna Boston Dynamics. - Roboty Boston Dynamics samodzielnie zarządzają magazynem - wiadomość - 2019-03-29
Nowa maszyna Boston Dynamics.

Mamy świetne wieści dla osób zawodowo zarządzających magazynami (zgoda, to pewnie nie jest szczególnie duża grupa) – firma Boston Dynamics stworzyła robota, który potrafi samodzielnie organizować tego typu przestrzeń. Oznacza to, że będziecie mogli usiąść w spokoju i siorbać kawę, w czasie gdy maszyna wykona obowiązki za Was. Z czasem ktoś pewnie dojdzie do wniosku, że obecność człowieka w ogóle nie jest wymagana i zlikwiduje Wasze stanowi… Hmm… Może to jednak nie są tak dobre wieści?

Żarty żartami, ale informacja jest jak najbardziej poważna. Roboty stworzone przez bostońską firmę poruszają się samodzielnie, całkiem sprawnie omijając rozmaite przeszkody. Maszyny mogą również nosić paczki o ciężarze nieprzekraczającym 33 funtów (około 15 kilogramów, czyli wcale nie tak mało). Jeśli chcecie zobaczyć w akcji (bardzo) wczesną wersję „kurczakopodobnego” Terminatora, producenci opublikowali na platformie YouTube film prezentujący jego możliwości.

  1. Boston Dynamics – strona oficjalna