Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 czerwca 2020, 12:58

PS5 za więcej niż 499 dolarów? Nie tędy droga zdaniem ex-pracownika Microsoftu

Zdaniem byłego dyrektora wykonawczego w dziale Xbox Microsoftu, Alberta Penello, PlayStation 5 nie powinno kosztować więcej niż 499 dolarów, czyli około 2000 zł (bez VAT).

PS5 za więcej niż 499 dolarów? Nie tędy droga zdaniem ex-pracownika Microsoftu - ilustracja #1
Sony nie podało jeszcze oficjalnej ceny konsoli. Źródło: Sony
W SKRÓCIE:
  • były dyrektor wykonawczy w Microsofcie wyraził na Twitterze opinię, że PS5 nie powinno kosztować więcej niż 499 dolarów (2000 zł bez VAT);
  • najnowszy „przeciek” z Amazonu sugeruje jednak, że cena PS5 po odliczeniu podatku może faktycznie nie przekroczyć 499 dolarów.

Niedawno na stronach sieci sklepów Amazon przypadkowo pojawiły się ceny PlayStation 5. Najpierw w brytyjskim oddziale można było zobaczyć przez chwilę cenę nowej konsoli wynoszącą 599 funtów (ponad 3000 zł z VAT). Parę dni potem miał miejsce kolejny incydent, tym razem w francuskim Amazonie, gdzie widniała cena 499 euro (około 2200 zł z VAT). Trudno powiedzieć, czym były owe „przecieki” – być może tylko wynikiem błędu obsługi sklepu. Niemniej jednak ze względu na fakt, że Amazon to największy sklep na świecie, oba wydarzenia wywołały niemałe zainteresowanie w sieci.

Informacja ujawniona w drugim przecieku wydaje się zbieżna z tym, co stwierdził Albert Penello – były dyrektor wykonawczy działu marketingu Xbox w Microsoft, a obecnie zatrudniony w Amazonie. Tydzień temu pod wpływem opisywanych wyżej zdarzeń stwierdził na swoim Twitterze, że PS5 nie powinno kosztować powyżej 499 dolarów (około 2000 zł, cena bez VAT).

Parę dni potem Penello odniósł się do swojego wcześniejszego wpisu, wielokrotnie cytowanego w mediach:

Pisze w nim, że wiele serwisów wyrwało fragment o cenie z kontekstu wypowiedzi, w której był też zwrot „nigdy nie mów nigdy”. Przy tym nawiązał on do cen wcześniejszych generacji konsol, nie mogąc sobie wyobrazić, jak Sony mogłoby przejść od ceny rzędu 399 dolarów (około 1600 zł, bez VAT) za PlayStation 4, najlepszej jego zdaniem generacji od czasów PS2, do pułapu 599 dolarów (niemal 2400 zł, bez VAT) jak za PlayStation 3, jego zdaniem generacji najmniej udanej. Być może uspokoi to osoby rozważające zakup PS5, lecz zmartwione krążącymi w sieci plotkami; na pewne informacje cenie konsoli musimy jednak jeszcze poczekać.