Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 maja 2021, 13:08

autor: Qskan

Sony ma pracować nad nową rewizją PS5; konsola wkrótce zacznie zarabiać

Wiele wskazuje na to, że niedługo na rynek zawita nowy model PlayStation 5. W zeszłym miesiącu Sony złożyło patent, który może sugerować, że usprawniona konsola jest już w przygotowaniu.

Po sześciu miesiącach od premiery konsoli PlayStation 5 dużo wskazuje na to, że jej nowy model jest już w drodze. Według biznesowego analityka, Roberto Serrano, Sony w tym tygodniu zarejestrowało w amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności urządzenie o numerach CFI-1115A - pod tą nazwą kryje się nowy model konsoli (dotychczasowy model był oznaczony jako CFI-1015A). Oznacza to, że w PS5 zmieni się moduł odpowiedzialny za komunikację bezprzewodową, czyli chodzi tu o połączenie Wi-Fi.

Nowy model PS5 CFI-1115A został zarejestrowany przez Sony Group Corp. na https://fccid.io/AK8M20DAL1 w dniu 26 kwietnia 2021 r.

To sugeruje, że nowa rewizja PS5 wyjdzie prędzej czy później; została już zarejestrowana 23 maja 2021 roku

Obecnie stosowany w konsolach PS5 moduł J20H100 ma zostać zastąpiony przez AW-XM501. Co kryje się za tymi nazwami? Według ekspertów, nowy moduł Wi-Fi różniący się zyskiem energetycznym anteny może przynieść poprawę jakości połączenia i zredukować ewentualne opóźnienia. Nie wiadomo na ile ta zmiana będzie odczuwalna, różnice mogą być kosmetyczne. Nowy model z ulepszonym Wi-Fi miałby zastąpić bazową wersję PS5.

Co ciekawe, według słów dyrektora generalnego Sony Interactive Entertainment, Jima Ryana „standardowa edycja PS5 osiągnie próg rentowności w czerwcu 2021”, a produkcja konsol ma stawać się coraz bardziej opłacalna. Pośród sprzedanych urządzeń znaczącą większość stanowią edycje z napędem. Czy te dane wraz z przygotowaniem nowej rewizji konsoli oznaczają, że dostępność PS5 zwiększy się jeszcze w tym roku? Trudno w tym momencie wyrokować, ale jakieś ruchy po stronie producenta zawsze mogą budzić pewne nadzieje.

Sony ma pracować nad nową rewizją PS5; konsola wkrótce zacznie zarabiać - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.