Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 października 2021, 15:45

autor: ZieZie

Nowa funkcjonalność PS5 w testach; Sony chce ułatwić dzielenie się screenami

Sony testuje nową funkcję PS5 – automatyczne wysyłanie nagranego wideo na telefon.

W SKRÓCIE:

  1. Sony rozpoczęło w Kanadzie oraz Japonii beta-testy automatycznego przesyłania powtórek.
  2. Wideo może mieć maksymalną rozdzielczość 1920x1080 pikseli oraz trwać do trzech minut.
  3. Po dwóch tygodniach powtórki będą automatycznie usuwane z aplikacji.

Nowa konsola Sony posiada wiele ciekawych funkcji i rozwiązań, a wśród nich możliwość zerknięcia do poradnika do gry poprzez odpowiednie menu. Do tych udogodnień może wkrótce dołączyć funkcja, która spodoba się graczom lubiącym przechowywać swoje powtórki z rozgrywki. Sony uruchomiło w Kanadzie oraz Japonii beta-testy automatycznego przesyłania klipów z rozgrywki na telefon za pomocą aplikacji. Jest jednak kilka warunków, które trzeba spełnić, żeby móc z tej funkcji skorzystać.

Wideo nagrane przez użytkownika może mieć maksymalną rozdzielczość 1920x1080 pikseli, a jego długość nie może przekraczać trzech minut. Ponadto nie mogą one być wykonane automatycznie, co oznacza, że nagrania ze zdobytych achievementów nie wchodzą w grę. Materiały niespełniające tych wymagań nie zostaną przesłane do aplikacji.

Jeżeli konsola nie jest podpięta do internetu albo została wyłączona, to pliki również nie zostaną przesłane. Niemożliwe ma być też ręczne dodawanie materiałów do wysłania. Ponadto filmy będą znikać po upływie dwóch tygodni od momentu pojawienia się w chmurze. Należy pamiętać, że nasze nagrania będą pojawiać się w aplikacji dopiero po aktywacji usługi, nawet jeśli takie wideo zostało nagrane kilka sekund przed jej uruchomieniem.

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem konsoli PS5, możecie kliknąć tutaj.

ZASTRZEŻENIE Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Nowa funkcjonalność PS5 w testach; Sony chce ułatwić dzielenie się screenami - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.