Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 października 2019, 13:27

autor: Aquma

PS5 z 8-rdzeniowym procesorem. Będzie bezprzewodowe PSVR2?

Dziennikarze japońskiego magazynu Famitsu potwierdzili ważny detal na temat specyfikacji PlayStation 5. Konsola będzie wyposażona w 8-rdzeniowy i 16-wątkowy procesor AMD, oparty na architekturze Zen 2. Wiemy też, kiedy będzie miała miejsce oficjalna zapowiedź, w trakcie której poznamy detale na temat specyfikacji i nie tylko.

Kolejne informacje o PS5. - PS5 z 8-rdzeniowym procesorem. Będzie bezprzewodowe PSVR2? - wiadomość - 2019-10-10
Kolejne informacje o PS5.

Magazyn Famitsu opublikował na swojej oficjalnej stronie informacje na temat specyfikacji konsoli PlayStation 5, która niedawno została zapowiedziana. Jak wiemy, sprzęt ma posiadać podzespoły firmy AMD - procesor oparty o architekturę Zen 2 (wykorzystaną przy tworzeniu popularnych Ryzenów 3000) i kartę graficzną z rodziny Navi (architektura RDNA). Japońscy dziennikarze potwierdzili, że CPU będzie modelem 8-rdzeniowym i 16-wątkowym. Pełna zapowiedź nowej konsoli Sony - wraz ze wszystkimi interesującymi nas detalami - nastąpi w lutym przyszłego roku.

PS5 będzie kompatybilne z PlayStation VR, ale wygląda na to, że w przyszłości na rynek trafi też nowa generacja gogli wirtualnej rzeczywistości Sony, o której wspominaliśmy już w marcu tego roku. Na początku października amerykański urząd patentowy zaakceptował patent zgłoszony przez japońską korporację. Urządzenie będzie przypominało z wyglądu pierwszy hełm, ale zostanie wyposażone w szereg dodatkowych funkcji i technologii - m.in. system śledzenia ruchu oparty o kamery zamontowane na samych goglach oraz nowych kontrolerach Move. Najważniejszy detal jest jednak taki, że PSVR2 będzie bezprzewodowe.

  1. PlayStation - strona oficjalna
  2. Sony - strona oficjalna