Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 października 2018, 12:05

autor: Aquma

Sony oficjalnie o PlayStation 5. Nowa konsola w drodze?

Prezes Sony – Kenichiro Yoshida – przyznał w wywiadzie dla Financial Times, że firma widzi konieczność posiadania sprzętu nowej generacji.

Czy ktoś miał wątpliwości? - Sony oficjalnie o PlayStation 5. Nowa konsola w drodze? - wiadomość - 2018-10-09
Czy ktoś miał wątpliwości?

PS4 W LICZBACH:

  1. Data premiery: 15 listopada 2013 (PS4, USA), 29 listopada 2013 (PS4, Europa), 10 listopada 2016 (PS4 Pro);
  2. Przybliżona moc obliczeniowa: 1,84 TFLOPS (PS4), 4,2 TFLOPS (PS4 Pro);
  3. Sprzedane egzemplarze: 82,2 mln (dane z lipca 2018 roku);
  4. Najlepsze gry ekskluzywne (Metacritic): The Last of Us Remastered (95), God of War (94), Persona 5 (93), Uncharted 4: A Thief’s End (93), Bloodborne (92).

Plotki na temat PlayStation 5 pojawiają się w sieci od jakiegoś czasu, jednak dotychczas żadna z nich nie została potwierdzona. Teraz w końcu coś się w tej sprawie ruszyło: w wywiadzie dla Financial Times prezes Sony – Kenichiro Yoshida – przyznał, że jego korporacja prowadzi prace nad konsolą nowej generacji. A dokładniej, że uważa to za konieczność.

W tym momencie mogę powiedzieć, że konieczne jest posiadanie sprzętu następnej generacji – przyznał prezes Sony.

Niestety, jak widać, wypowiedź jest bardzo ostrożna i trudno w niej szukać jakichkolwiek detali. Anonimowe źródła Financial Times (cytowane przez Eurogamera) dodają jednak, że sprzęt nowej generacji pod względem architektury ma przypominać PlayStation 4. Może to być bardzo dobra wiadomość dla posiadaczy obecnej maszynki Japończyków, bowiem zwiększa szansę na zaimplementowanie w kolejnej konsoli funkcji wstecznej kompatybilności.

Warto przypomnieć, że prace nad konsolą nowej generacji – w zdecydowanie bardziej bezpośredni sposób – potwierdził już w czasie tegorocznych targów E3 Microsoft. Wszystko wskazuje na to, że PlayStation 4 i Xbox One powoli wchodzą w ostatni etap swojego życia na rynku (a przynajmniej pełnienia na nim roli platform wiodących). Następne kilka lat będzie dla naszej branży niezwykle ciekawe.

  1. Sony – strona oficjalna