Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 sierpnia 2021, 16:43

autor: Nicek

Sony nie dokłada już do interesu; PS5 zaczęło przynosić zyski

Sony potwierdziło, że standardowa wersja PlayStation 5 zaczęła przynosić zyski. Japoński koncern ma więc duże powody do zadowolenia.

Trzeba przyznać, że konsola nowej generacji od Sony osiągnęła wielki sukces na całym świecie. Świadczy o tym przede wszystkim fakt, że każdy dostępny egzemplarz PS5 sprzedaje się chwilę po pojawieniu się w ofercie sklepów z elektroniką. Jest to również najszybciej rozchodząca się konsola japońskiego producenta. Sony opublikowało właśnie raport finansowy za pierwszy kwartał obecnego roku fiskalnego. Wynika z niego, że firma znacząco zwiększyła dostępność PlayStation 5, a także zaczęła zarabiać na każdym sprzedanym standardowym egzemplarzu. Do tej pory Sony znalazło nabywców dla 10,1 miliona sztuk swojego next-gena.

Sony nie dokłada już do interesu; PS5 zaczęło przynosić zyski - ilustracja #1
Sony może być zadowolone z osiąganych przez PS5 wyników sprzedażowych, a w najbliższych miesiącach sytuacja ta poprawi się.

Niestety tego samego nie można powiedzieć o „cyfrowej” odmianie konsoli. Pozbawiona napędu wersja PlayStation 5 wciąż nie przynosi Sony żadnych zysków. Generowane przez nią straty są jednak w dalszym ciągu rekompensowane przez sprzedaż akcesoriów do konsol oraz PS4, które nadal jest bardzo popularne. To zatem dobra wiadomość dla japońskiej firmy, której najnowszy sprzęt bardzo szybko zaczął na siebie zarabiać, a początkowe obawy o wysokie koszty produkcji zostały rozwiane. Co więcej, PS5 osiągnęło to znacznie szybciej niż PS3, które zaczęło być rentowne dopiero po kilku latach. Nie udało się za to pobić wyniku PS4, któremu udała się taka sztuka po około sześciu miesiącach od dnia premiery. Wpływ na to miały problemy z dostępnością komponentów potrzebnych do produkcji PS5 i ich wyższa cena.

Należy się spodziewać, że Sony nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i ma w planach dalsze zwiększanie podaży swojej konsoli dziewiątej generacji. Wydaje się, że Japończycy są na bardzo dobrej drodze do osiągnięcia tego celu. Firma zdołała bowiem zabezpieczyć odpowiednią liczbę podzespołów, dzięki czemu powinno udać jej się spełnić założone na początku cele produkcyjne. Łącznie w tym roku na rynek ma trafić 14,8 miliona egzemplarzy PlayStation 5. Sony nie obiecuje, że sytuacja poprawi się na stałe, a wszystko zależy od dalszych problemów z wytwarzaniem półprzewodników. Jeśli PS5 będzie biło kolejne rekordy, to Microsoft może zapomnieć o nawiązaniu wyrównanej walki w liczbie sprzedanych konsol nowej generacji.

Sony nie dokłada już do interesu; PS5 zaczęło przynosić zyski - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.