Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 marca 2021, 11:43

autor: Ewelina Krzykała

Pracownicy Sony dostaną sowitą premię za PS5

Sprzedaż PS5 od miesięcy utrzymuje się na rekordowym poziomie. Tylko w 2020 roku zakupiono ponad 4,5 miliona egzemplarzy, a Sony chce w 2021 roku wyprodukować kolejne 18 milionów. Skorzystają na tym japońscy pracownicy, którzy otrzymają wysokie premie w związku z sukcesem sprzedaży konsoli 9. generacji.

W SKRÓCIE:
  • Pracownicy Sony odpowiedzialni za konsolę PS5 mogą liczyć na ogromne premie. Dodatkowe wynagrodzenie ma mieć równowartość siedmiomiesięcznej pensji personelu zatrudnionego na terenie Japonii.
  • Sprzedaż konsoli PS5 wciąż rośnie. Obecnie PS5 przebija popyt na najnowszego Xboksa Series X ponad dwukrotnie.
  • Sony ogłosiło, że ma zamiar wyprodukować kolejnych 18 milionów egzemplarzy konsol 9. generacji w samym tylko 2021 roku.

Nie taka pandemia zła, jak ją malują – tak w skrócie można podsumować sprzedaż konsoli PS5, która bije wszelkie rekordy. Sony już szykuje się na produkcję kolejnych kilkunastu milionów egzemplarzy, aby dotrzeć z najnowszym produktem do oczekujących fanów. Ostatnie miesiące dobitnie pokazały, że konsola 9. generacji od Sony to jeden z najbardziej intratnych biznesów w historii gamingu. A skorzysta na tym nie tylko zarząd, ale też wszyscy pracownicy z Japonii, którzy mogą liczyć na ogromną premię.

Tylko w 2020 roku sprzedało się około 4,5 miliona egzemplarzy PS5. Zainteresowanie konsolą jednak nie maleje. I choć gracze od miesięcy oglądają w sklepach puste półki, Sony nie zwalnia tempa, by jak najszybciej dostarczyć sprzęt do wszystkich zakątków świata. Jednym z powodów braków są opóźnienia w dostawach części. Jednak nie zmienia to faktu, że japoński personel może liczyć na spore premie, które – podobnie jak sprzedaż konsoli – biją rekordy. Mówi się o równowartości siedmiomiesięcznej pensji pracowników Sony na terenie Japonii.

Z raportów przedstawionych przez koncern Sony wynika, że w ostatnim kwartale roku 2020 firma zanotowała najwyższy w historii przychód - 8,45 mld dolarów. Pomimo ciągnących się opóźnień w dostawach PS5, mogą oni pochwalić się znakomitymi rezultatami, jak podaje NHK, Sony zapewne lada dzień ogłosi zysk sięgający 10 mld dolarów.

Sony zdecydowało się ograniczyć zapasy PS5 w Japonii. Zamiast tego koncern skoncentrował się na maksymalizacji sprzedaży na Zachodzie. To zdecydowanie się opłaciło i miało bezpośredni wpływ na decyzję zarządu o przyznaniu premii.

  1. Skąd się biorą problemy z dostępnością PS5?
  2. Gdzie kupić konsolę PS5?
Pracownicy Sony dostaną sowitą premię za PS5 - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.