Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 sierpnia 2020, 13:10

PS5 - plotki o pełnej wstecznej kompatybilności z PS4

Czy wszystkie gry z PS4 będzie można uruchomić na nowej konsoli Sony PlayStation 5? Takie informacje podawał na Twitterze wpis użytkownika zajmującego się modyfikowaniem gier.

PS5 - plotki o pełnej wstecznej kompatybilności z PS4 - ilustracja #1
PS5 będzie posiadać możliwość uruchomienia gier z PS4
W SKRÓCIE:
  • na Twitterze pojawił się wpis dotyczący kompatybilności gier z PS4 z nową konsolą PS5.

Nowa konsola Sony PlayStation 5 może być kompatybilna ze wszystkimi grami z PS4. Oficjalne informacje potwierdzają, że uruchomimy tylko wybrane starsze tytuły na konsoli PS5. Czy jednak miałoby się to zmienić i Sony faktycznie pracuje nad możliwością zagrania we wszystkie pozycje z PS4 na nowym sprzęcie?

Post użytkownika Twittera Lance McDonald’a zawierał taką właśnie nowinę. „Zawierał”, gdyż został usunięty przez samego autora. Stąd nie mogę osadzić tutaj źródła wpisu. Zamiast tego wkleję jego treść, która została zapisana przez serwis PSU (przetłumaczona na język polski).

W przeszłości było trochę zamieszania w tej sprawie i mogę to wyjaśnić teraz: PlayStation 5 może uruchomić wszystkie gry na PlayStation 4 bez konieczności wpisywania ich na białą listę. Sony kontynuuje testowanie tytułów, ale system nie przeszkodzi ci w uruchamianiu niesprawdzonych gier.

Lance McDonald ma pewne osiągnięcia w rozkładaniu Dark Souls na czynniki pierwsze i modyfikacjach gier. Zmusił Bloodborne do działania w 60 FPS na konsoli. Na swoim serwerze Discord, zapytany, czy źródło tej informacji jest wiarygodne, odpowiedział twierdząco.

PS5 - plotki o pełnej wstecznej kompatybilności z PS4 - ilustracja #2
Odpowiedź Lance'a na pytanie dotyczące wpisu na Twitterze

Pozostaje pytanie o powód usunięcia informacji. Lance napisał na Twitterze, że chodzi o „szacunek dla posiadaczy platformy”. Może zrobił tak ze względu na duże zainteresowanie wpisem i możliwość naciągania faktów przez serwisy. Należy to podkreślić: Lance poinformował, że PS5 może uruchomić wszystkie gry z PS4, a nie, że je wszystkie uruchomi. To już zależy tylko od Sony.