Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 marca 2021, 10:13

PS5 najlepiej sprzedającą się konsolą w historii USA

Grupa NPD poinformowała, że PlayStation 5 jest najlepiej sprzedającą się konsolą w historii USA, gdy weźmiemy pod uwagę całkowitą sprzedaż w dolarach w trakcie pierwszych czterech miesięcy od debiutu na rynku.

W SKRÓCIE:
  1. PS5 zanotowało świetny start w USA, bijąc rekordy, gdy weźmiemy pod uwagę całkowitą sprzedaż w dolarach.
  2. Sony planuje wypuścić do sklepów 14,8 miliona konsol do końca marca 2021 roku.

PlayStation 5 jest najszybciej sprzedającą się historycznie konsolą w USA, gdy weźmiemy pod uwagę całkowitą sprzedaż w dolarach w trakcie pierwszych czterech miesięcy obecności na rynku. Wyniki opublikowane przez zajmującego się analityką w grupie NPD Mata Piscatellę pokazują, że mimo braków sprzętu, Sony nadal może być zadowolone z wyniku, jaki osiągnęła ich najnowsza konsola.

Niestety Piscatella nie podał dokładnych danych sprzedaży konsol. Ostatnia informacja na temat sprzedaży PS5 pochodzi bezpośrednio od Sony i zdradza, że konsumenci na całym świecie zakupili ponad 4,5 miliona konsol do końca 2020 roku. Celem japońskiej korporacji jest osiągnięcie wyniku 14,8 miliona sprzedanych PlayStation 5 do końca marca 2021 roku.

O to może być jednak trudno z uwagi na ciągłe braki sprzętu w sklepach, choć nieco się ostatnio poprawiło. Gdy szef PlayStation mówi wprost, że nie spodziewa się zażegnania problemu dostępności do 2022 roku, sytuacja jest poważniejsza, niż niektórzy mogą sądzić.

Na koniec ciekawostka, PS5 nie jest jednak najlepiej sprzedającym się sprzętem do gier w USA, gdy popatrzymy na wynik z lutego. Ten tytuł niezmiennie należy do Nintendo Switch, które podobnie jak w poprzednich miesiącach, było najlepiej sprzedającą się konsolą, zarówno gdy weźmiemy pod uwagę całkowitą sprzedaż w dolarach, jak i jednostkową.

  1. PS5 w Polsce – gdzie kupić
  2. PlayStation 5 – strona oficjalna
PS5 najlepiej sprzedającą się konsolą w historii USA - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.