Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 lutego 2020, 10:32

autor: Mat1K

PS5 i Xbox Series X - cena konsoli najważniejsza według ankiety

Ed Boon, amerykański deweloper, zadał pytanie osobom obserwującym jego profil na Twitterze, w którym poruszył temat najważniejszych aspektów nadchodzących konsol PS5 i Xbox Series X. Jak się okazuje, zdaniem graczy zakup konsoli będzie uzależniony od ceny, a nie od wstecznej kompatybilności czy też ekskluzywnych gier.

W skrócie:
  • Ed Boon, współtwórca kultowej serii Mortal Kombat, przeprowadził ankietę dotyczącą nadchodzących konsol od Sony oraz Microsoftu.
  • Dla ankietowanych najważniejszym aspektem jest cena konsoli.
  • Najmniej osób wybrało ekskluzywne gry, co zdziwiło wielu internautów.

Ed Boon, współtwórca serii Mortal Kombat, przeprowadził na Twitterze ankietę, w której zapytał graczy o najważniejsze według nich kwestie dotyczące nadchodzących next-genów. Najwięcej głosów zebrał, o dziwo, aspekt ceny nowego Xboksa i PlayStation 5. Pozostałe opcje ankiety obejmowały lepszą otoczkę wizualną, ekskluzywne gry oraz wsteczną kompatybilność, o którą tak zaciekle walczyli gracze. W ankiecie wzięło udział ponad 50 tysięcy osób.

Nadal nie znamy ceny nowego Xboksa i PS5 - PS5 i Xbox Series X - cena konsoli najważniejsza według ankiety - wiadomość - 2020-02-20
Nadal nie znamy ceny nowego Xboksa i PS5

Z ankiety Eda Boona możemy wywnioskować, że dla graczy najbardziej będzie liczyła się cena nowych konsol (37,5% głosów). Następnym ważnym czynnikiem jest wsteczna kompatybilność, pozwalająca zagrać w starsze gry na nowym urządzeniu od Sony lub Microsoftu (30% głosów). 19,2% ankietowanych wybrało, że chce przede wszystkim lepszej grafiki, a zaledwie 13,2% osób zagłosowało na ekskluzywne gry, co zdziwiło wielu internautów.

Współtwórca serii Mortal Kombat wyraził swoje zdziwienie w oficjalnym wpisie na Twitterze. Deweloper zaznaczył, że spodziewał się nieco innych wyników – przede wszystkim zakładał z góry, że ekskluzywne gry wybierze więcej ankietowanych.

Wracając do cen konsol, na razie wiemy o nich bardzo mało – ostatnio pojawiły się doniesienia, z których wynika, że koszt wyprodukowania jednej konsoli PlayStation 5 to obecnie 450 dolarów (około 1780 złotych). Można więc założyć, że cena sprzętu od japońskiego giganta będzie oscylować w granicach 500 - 550 dolarów (1950 – 2150 złotych). Z kolei koszt wyprodukowania jednego nowego Xboksa, według szanowanego analityka Daniela Ahmada, oscyluje w granicach 460 – 520 dolarów, czyli w przeliczeniu około 1760 – 2000 złotych. Jeśli wierzyć powyższym doniesieniom, nowy Xbox powinien być droższy od PS5.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum PlayStation 5

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej