Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 sierpnia 2021, 19:23

autor: hexx0

Nostalgiczny gracz nadał PS5 szarość PS1 - zobacz zdjęcia konsoli i pada

Fan marki PlayStation postanowił nadać swojej PS5 nieco kolorytu i pomalował konsolę oraz pada DualSense na szaro. Dzięki temu sprzęt przypomina PS1.

Gracze to sentymentalne bestie. Wielu lubi wracać do klasyki, a co bardziej zapaleni tworzą tzw. demaki, czyli wersje nowych gier, które wyglądają, jakby ukazały się dwie dekady temu. Nie inaczej jest ze sprzętem – korzystamy z mocarnych pecetów i konsol dziewiątej generacji, ale wielu z nas z nostalgią wspomina czasy PS1 i PS2, mówiąc, że „kiedyś to było”. Podobnie musiał pomyśleć użytkownik Reddita o ksywce blakeprice1. Internauta jest posiadaczem PlayStation 5, ale najwyraźniej oryginalny, biały kolor konsoli i pada DualSense nie przypadł mu do gustu. Co byście zrobili w takiej sytuacji? blakeprice1 postanowił pomalować (tak się wydaje) obydwa urządzenia na szaro, dzięki czemu jego PS5 zaczęło przypominać pierwszą konsolę Sony. Efekt prac możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Nostalgiczny gracz nadał PS5 szarość PS1 - zobacz zdjęcia konsoli i pada - ilustracja #1
Źródło: https://www.reddit.com/r/playstation/comments/oy0cy8/ps1_retro_style_ps5_and_dualsense.

blakeprice1 pochwalił się swoimi dokonaniami w serwisie Reddit. Jego użytkownikom bardzo spodobał się nowy-stary wygląd PS5. Część z nich, np. niejaki RobertAPetersen, zamieściła nawet zdjęcia własnych zmodyfikowanych „peespiątek” (patrz poniżej). Trudno mówić o jakimś trendzie, ale po fanach marki PlayStation niewątpliwie widać tęsknotę za starymi, dobrymi czasami. A może wynika ona z faktu, że obecnie na rynku mamy tylko trzy warianty kontrolera DualSense – standardowy, Cosmic Red i Midnight Black – więc zdecydowanie mniej niż w przypadku DualShocka 4, a jego limitowana edycja McDonald's została anulowana?

Nostalgiczny gracz nadał PS5 szarość PS1 - zobacz zdjęcia konsoli i pada - ilustracja #2
Źródło: https://www.reddit.com/r/playstation/comments/oy0cy8/ps1_retro_style_ps5_and_dualsense/h7rgxoe.

Wracając natomiast do wspomnianych na początku tej wiadomości demake’ów, warto zobaczyć (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, bo rzecz ma prawie trzy miesiące), jak mógłby wyglądać Resident Evil Village, gdyby ukazał się na pierwsze PlayStation – krótkie wideo obejrzycie tutaj. Zachęcam też do sprawdzenia, jak poradzili sobie redaktorzy TVGRYpl, gdy posadzono ich przed kilkunastoletnim pecetem, który mieli po prostu włączyć i zainstalować na nim jedną grę.