Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 kwietnia 2020, 12:00

autor: AlexB

PS5 DualSense - pad podbił Twittera i Instagrama

Oficjalna prezentacja pada DualSense do PlayStation 5 zdobyła olbrzymią popularność. W kilka godzin stała się ona jednym z najbardziej lubianych postów na Twitterze w historii, jeśli chodzi o branżę gier wideo. Ogłoszenie świetnie radzi sobie również na Instagramie.

PS5 DualSense - pad podbił Twittera i Instagrama - ilustracja #1
DualSense stał się hitem na Twitterze.

Wtorkowa prezentacja pada DualSense do PlayStation 5 zrobiła istną furorę w sieci. Dowodem na to może być nie tylko mnogość memów, stworzonych przez Internautów komentujących jego wygląd, ale również czyste liczby. Jak zauważył użytkownik forum NeoGAF, w zaledwie trzynaście godzin oficjalna informacja o nowym nowym kontrolerze Sony zdobyła 275 tysięcy polubień na Twitterze. Obecnie licznik wskazuje 315,2 tysięca. Jest to jeden z najbardziej „lajkowanych” postów dotyczących branży gier wideo w historii, jeśli chodzi o ten popularny portal społecznościowy.

Tym samym prezentacji sprzed trzech dni udało się pobić między innymi ogłoszenia dotyczące drugiego rozdziału Fortnite'a oraz terminu premiery PlayStation 5. Do pobicia wciąż zostaje pożegnanie Reggiego Fils-Aimé’a, czyli wieloletniego szefa Nintendo of America, ze społecznością.

Post o DualSense świetnie radzi sobie również na Instagramie. Ma on już na nim przeszło 4,5 miliona polubień.

Przypominamy, że firma Sony wciąż nie zaprezentowała oficjalnie designu PlayStation 5. Kto wie, być może ujawniający go post zdobędzie jeszcze więcej polubień. Zważywszy na to, że zaplanowana na końcówkę tego roku premiera konsoli, która według zapewnień nie ma być przełożona z powodu koronawirusa, zbliża się wielkimi krokami, zapewne przekonamy się o tym już niedługo.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation