Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 lipca 2020, 19:00

autor: Sodar

PS5 Activities - nowe informacje o interakcji konsoli z grami

W serwisie Gamereactor pojawiła się wiadomość zawierająca między innymi informacje na temat funkcji Activities w PS5. Strona z newsem została usunięta, ale nie umknęło to uwadze internautów.

PS5 Activities - nowe informacje o interakcji konsoli z grami - ilustracja #1
Funkcja Activities ma dać bezpośredni dostęp do aktywności w grze. Źródło: Sony

Pojawiły się nowe informacje o funkcji Activities w konsoli PlayStation 5. Opublikował je serwis Gamereactor. Wiadomość niestety została usunięta, ale użytkownik Twittera ją zauważył i wkleił zrzut ekranu istotnego fragmentu tekstu. Cała zawartość jest dostępna w archiwum pod tym linkiem.

Wiadomość dotyczy nowej odsłony gry WRC 9, która niedługo ma mieć premierę na konsolach PS 4 i komputerach PC. Wirtualne rajdy pojawić się mają także w ulepszonej wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X. Fragment newsa na Gamereactor mówi o funkcji Activities, którą ma zawierać nowa konsola (tłumaczenie z archiwum).

Również jako darmowa aktualizacja dla tych, którzy otrzymają WRC 9 na PS4 lub Xbox One. Gra zostanie zaktualizowana do next-genowej wersji na PS5 lub Xbox Series X, a my z niecierpliwością czekamy na to, jak wydajność, grafika lub funkcje, takie jak Activities na PS5 (błyskawiczny deeplink do konkretnych wyścigów bezpośrednio z menu konsoli) wpłyną na przyszłość wirtualnych rajdów.

Mowa jest tutaj o funkcji, która ma być dostępna w menu głównym konsoli i może uruchomić bezpośrednio określone aktywności w grze (w tym przypadku rajd). Nieco więcej o tym można przeczytać w informacji w serwisie TheSixtAxis. Został tam zacytowany fragment wywiadu (niestety już niedostępnego), którego udzielili dla Gamereactor Spain dyrektor gry Alan Jarniou i menedżer produktu Sébastien Waxin.

WRC 9 wdroży w pełni asynchroniczne i zoptymalizowane ładowanie, wykorzystując nowe superszybkie pamięci SSD, tak aby gracze w mgnieniu oka zasiedli za kierownicą, podczas gdy funkcja systemu PlayStation 5 Activities zaproponuje natychmiastowe łącza "deeplink" z menu startowego, aby uzyskać bezpośredni dostęp do wyścigów lub części gry.

Warto zaznaczyć, że jest to polskie tłumaczenie angielskiego przekładu (wykonanego przez TheSixthAxis) z języka hiszpańskiego, w którym był nagrany usunięty z sieci materiał. Także należy podejść do tej informacji z zachowaniem ostrożności. Choć o bezpośrednim dostępie do elementów gry pisano już parę miesięcy temu.