Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 lipca 2020, 13:55

autor: AlexB

PS4 - nadchodzi firmware 8.00

Najprawdopodobniej wkrótce doczekamy się nowej aktualizacji oprogramowania konsoli PlayStation 4. Jest ona oznaczona numerem 8.00 i według doniesień przede wszystkim skupi się na wiadomościach oraz imprezach. Wybrane osoby mają już okazję testować nadchodzące zmiany.

Choć obecna generacja konsol powoli zbliża się do finiszu, firma Sony jeszcze nie kończy wsparcia dla PlayStation 4. Ostatnia aktualizacja firmware tej platformy miała miejsce dwa miesiące temu. Wygląda na to, że już wkrótce otrzyma ona kolejną, noszącą sygnaturę 8.00. Na Twitterze zaroiło się od wpisów Japończyków, którzy zostali zaproszeni do testowania wersji beta elementów wchodzących w skład nadchodzącego uaktualnienia (via MP1st).

PS4 - nadchodzi firmware 8.00 - ilustracja #1
PlayStation 4 wkrótce powinno doczekać się nowej wersji firmware.

Czego zatem posiadacze PlayStation 4 mogą się spodziewać po aktualizacji oprogramowania numer 8.00? Przede wszystkim zmian i nowości w systemie wiadomości oraz imprez, czyli specjalnej funkcji umożliwiającej wspólną zabawę i rozmowy. Wśród nich możemy wymienić między innymi:

 1. łatwiejsze rozpoczynanie komunikacji z wieloma osobami (zapisywanie raz utworzonych imprez itp.);
 2. mniej skomplikowane dołączanie do większej konwersacji całą utworzoną uprzednio grupą znajomych;
 3. szybszy dostęp do wiadomości przesyłanych członkom konferencji;
 4. lepsze oznaczenia, gdy ktoś wyłączy mikrofon;
 5. usunięcie ustawień Publiczna/Prywatna (możliwość przystąpienia do imprezy otrzymają jedynie członkowie grupy);
 6. opcję dołączenia do czatu, nawet jeśli mamy zablokowanego któregoś z jej członków, wygodniejsze zmiany ustawień imprezy;
 7. wyłączenie opcji rozpoczęcia wspólnej gry za pośrednictwem imprezy (sesję będzie można zacząć wewnątrz danego tytułu);
 8. możliwość szybkiego wyciszenia wszystkich mikrofonów;
 9. wyłączenie opcji tworzenia imprezy bezpośrednio na ekranie społeczności;
 10. wyłączenie możliwości tworzenia nowych wydarzeń (eventy i turnieje przygotowywane przez twórców gier nadal będą miały miejsce);
 11. kilka poprawek kosmetycznych.

Warto pamiętać, że nie jest to ostateczna lista. Niewykluczone, że na podstawie trwających obecnie beta-testów Sony zdecyduje się na wycofanie niektórych pomysłów bądź dodanie nowych elementów.

PS4 - nadchodzi firmware 8.00 - ilustracja #2
Jak donoszą internauci, beta-testy oprogramowania 8.00 PlayStation 4 już trwają. / Źródło: MP1st

Wkrótce beta-testy oprogramowania 8.00 powinny rozpocząć się również poza Japonią. Data oficjalnej premiery aktualizacji nie jest jak na razie znana.

 1. Oficjalna strona marki PlayStation