Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 lutego 2020, 09:45

autor: Serek

Przeciek: Remote Play na Nintendo Switch i nowy, przenośny DualShock

Użytkownik Reddita twierdzi, że otrzymał od Sony ankietę dotyczącą Remote Play. Funkcja miałaby w przyszłości zagościć na Nintendo Switch czy Apple TV. Możliwe też, że Sony rozważa stworzenie przenośnego DualShocka oraz pracuje nad zdalną grą bez połączenia z internetem.

Remote Play na większej liczbie urządzeń? Brzmi rozsądnie. - Przeciek: Remote Play na Nintendo Switch i nowy, przenośny DualShock - wiadomość - 2020-02-02
Remote Play na większej liczbie urządzeń? Brzmi rozsądnie.

Jak zapewne większość z Was wie, Remote Play umożliwia transmitowanie rozgrywki z PlayStation 4 bezpośrednio na PC lub urządzenia mobilne z systemami iOS czy Android. Sony zadbało również o to, żebyście do swojego smartfona mogli podłączyć kontroler DualShock 4 - wszystko z myślą o większej wygodzie użytkowania. Jak się okazuje, za jakiś czas funkcja Remote Play może zostać wzbogacona o zdecydowanie ciekawsze opcje. Tak przynajmniej wynika z ankiety, którą opublikował jeden z użytkowników Reddita.

Twierdzi on, że wypełnił kwestionariusz od Sony, który dotyczył ewentualnych nowości w temacie zdalnej gry. Najciekawszym zagadnieniem jest niewątpliwie możliwość transmitowania rozgrywki na Nintendo Switch, Apple TV czy Android TV. Wyobraźcie sobie, że pakując do plecaka Switcha, zabieracie ze sobą bibliotekę obu platform jednocześnie. Oczywiście, na razie wydaje się to niemożliwe, ale może po premierze PS5 i uwzględnieniu cross-play? Dlaczego nie.

A skoro o wygodzie i mobilności mowa, to w ankiecie znalazło się pytanie o przenośny kontroler DualShock, który miałby być dedykowany zdalnej grze. Co więcej, istniałaby możliwość konfigurowania układu przycisków oraz dokupienia akcesoriów. Ciekawe, że jeśli nie chcielibyście używać kontrolera od Sony, to firma rozważa podłączenie np. pada od Xboksa. Interesująco brzmi również ewentualne uruchamianie produkcji z PS i PS2 oraz jednoczesne korzystanie z Remote Play przez kilku użytkowników (z kontrolą rodzicielską). Poniżej możecie zobaczyć kilka zrzutów ekranu, prezentujących pytania z ankiety.

Oczywiście nie ma żadnego sposobu na potwierdzenie wiarygodności opublikowanego komunikatu oraz zdjęć, ale przypomnijmy, że Sony w przeszłości dzieliło się z użytkownikami pomysłami na nowe funkcje konsol właśnie w ankietach. Kolejna sprawa to fakt, że żaden z wymienionych pomysłów nie jest na tyle niekonwencjonalny, by nie mógł zostać zrealizowany w przyszłości (no może poza jednym...). Z drugiej strony pamiętajmy, że nikt poza tym użytkownikiem forum nie podzielił się ankietą, co może sugerować sfabrykowanie materiałów. Jedną z najmniej wiarygodnych kwestii jest również zdalna gra bez połączenia z internetem. Oczywiście, aplikacje streamingowe, takie jak chociażby Spotify, umożliwiają taką opcję. Ale transmisja rozgrywki offline, przynajmniej taka, jaką znamy obecnie, wydaje się niemożliwa.

Jeśli jednak wyżej wymienione rewelacje okażą się prawdziwe, możemy spodziewać się naprawdę interesujących funkcji. Chociaż pamiętajmy, że sam fakt pojawienia się danego zapytania w ankiecie nie musi oznaczać, że konkretne rozwiązanie trafi kiedykolwiek na rynek. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o Remote Play lub zastanawiacie się, czy to po prostu działa, zapraszam do obszernego artykułu na ten temat. Znajdziecie go pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa Remote Play PS4
  2. Red Dead Redemption 2 na smartfonie - jak działa Remote Play z PS4?