Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 listopada 2019, 17:38

autor: Froozyy

Project xCloud będzie posiadać tytuły ekskluzywne

Na tegorocznej imprezie X019 wiceprezes firmy Microsoft zdradził, że firma planuje stworzyć tytuły ekskluzywne dostępne na platformie streamingowej xCloud. Dowiedzieliśmy się także, że usługa ma być rozwijana wraz z postępem technologii (np. przy premierze Xbox Scarlett).

Project xCloud ma oferować także ekskluzywne tytuły. - Project xCloud będzie posiadać tytuły ekskluzywne - wiadomość - 2019-11-23
Project xCloud ma oferować także ekskluzywne tytuły.

W wywiadzie z portalem Stevivor podczas tegorocznego wydarzenia X019 wiceprezes Microsoftu, Kareem Choudhry, zdradził, że firma planuje wprowadzić tytuły ekskluzywne na swoją platformę streamingową - xCloud. Obecnie nie ma jeszcze żadnych szczegółów na ten temat, ale trwają już pierwsze rozmowy z różnymi producentami.

Jeśli chodzi o tytuły ekskluzywne dla xCloud, to jesteśmy na etapie wczesnych rozmów z różnymi producentami, ale jeszcze nie mamy żadnych konkretnych ogłoszeń do przekazania. Stworzenie i rozwój nowej marki może zająć nawet od osiemnastu miesięcy do dwóch lat.

W rozmowie Choudhry zdradził także, że do xCloud dodano niedawno nową funkcję świadomej chmury. To dzięki niej gra ma wiedzieć, czy jest przysyłana strumieniowo, czy też nie. Umożliwi to deweloperom wprowadzanie dowolnych zmian, które są specyficzne dla streamingu (np. rozmiaru czcionek lub kodu sieciowego). Dowiedzieliśmy się również, że wraz z premierą konsoli Xbox Scarlett usługa streamingowa Microsoftu zostanie podrasowana do tego, co zaoferuje najnowsze urządzenie.

Obecnie z xCloud można korzystać tylko na telefonach i tabletach z Androidem, ale w przyszłym roku platforma trafi także na komputery z systemem Windows 10. Zapisać się do programu testowego możecie pod tym adresem. Wielu graczy uznaje xCloud za jednego z poważniejszych konkurentów dla Google Stadia, które ostatnio zaliczyło kiepski start.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Mircosoft
  2. Oficjalna strona internetowa Project xCloud

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-23

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach