Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 kwietnia 2019, 11:06

autor: ElMundo

Problemy Samsung Galaxy Fold doprowadziły do opóźnienia premiery

Samsung zdecydował o przesunięciu premiery jednego z najbardziej oczekiwanych smartfonów tego roku – składanego modelu Galaxy Fold. Powodem tej decyzji są problemy z ekranem, z którymi borykali się recenzenci testujący nowe urządzenie koreańskiego koncernu.

Problemy Samsung Galaxy Fold doprowadziły do opóźnienia premiery - ilustracja #1

Koncern Samsung poinformował o przesunięciu daty debiutu długo oczekiwanego składanego smartfona tej marki – modelu Samsung Galaxy Fold. Urządzenie miało zadebiutować na dniach, bowiem premierowe wydarzenia w Chinach zaplanowano na 24 oraz 26 kwietnia. Nie wiemy na ten moment, kiedy smartfon trafi do sklepów – o nowym terminie mamy zostać poinformowani „w ciągu najbliższych tygodni”.

W oficjalnym stanowisku koreańskiego koncernu jest mowa o „konieczności zapewnienia możliwie jak najlepszych doświadczeń z użytkowania Galaxy Fold”. Efektem tego jest podjęcie decyzji o przesunięciu premiery wobec problemów z ekranem tego modelu, które pojawiły się podczas testów urządzenia przeprowadzonych przez branżowych specjalistów.

Egzemplarze recenzenckie borykały się z dwoma problemami dotyczącymi wyświetlacza. Pierwszy z nich był powiązany z usuwaniem specjalnej powłoki zabezpieczającej ekran, której – wedle zaleceń Samsunga – nie można odklejać. Jej zerwanie grozi uszkodzeniem panelu, co spotkało część testerów – wielu jednak zwracało uwagę na to, że ostrzeżenie przed tym faktem nie jest wystarczające.

Druga kwestia odnosi się natomiast do niewłaściwej pracy zawiasu oraz mechanizmu składającego ekran – w miejscu zginania wyświetlacza pojawiały się bowiem różnorodne uwypuklenia, co prawdopodobnie oznacza błąd konstrukcyjny. Ten problem potwierdził Samsung, zdradzając, że „wykryto nieprawidłowości związane z naciskiem na dolną oraz górną część zawiasu, a także różnorodne substancje wpływające na odpowiednią pracę wyświetlacza”.

Odpowiednie przeprojektowanie Galaxy Fold z pewnością zajmie nieco czasu – koreański koncern z pewnością dołoży wszelkich starań, by ostateczny debiut tego urządzenia odbył się przed premierą konkurencyjnego składanego Huawei Mate X, który wedle nieoficjalnych informacji mógłby pojawić się w sklepach w czerwcu.

Decyzja Samsunga o rezygnacji z premiery wydaje się być zrozumiała – firma chce uniknąć podobnych problemów, które stały się udziałem modelu Galaxy Note 7. Sprzęt ten został wyposażony w wadliwą baterię, co zaowocowało ostatecznym wycofaniem urządzenia z oficjalnej sprzedaży.