Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 marca 2020, 09:20

Premiera Xbox Series X raczej nie zostanie opóźniona

W wywiadzie dla CNBC Satya Nadella, prezes Microsoftu, zasugerował, że epidemia koronawirusa nie powinna wpłynąć na termin premiery konsoli Xbox Series X. Platforma ma zadebiutować pod koniec tego roku.

Trwająca epidemia koronawirusa zamieszała w datach wielu wydarzeń sportowych i kulturalnych. Wielu graczy i obserwatorów branżowych zastanawiało się, czy wpłynie ona również na premiery konsol nowej generacji. Jeśli planujecie zakupić Xboksa Series X i obawiacie się, że nie będziecie mogli tego zrobić pod koniec tego roku, tak jak zostało to zapowiedziane wcześniej, to uspokaja Was sam Satya Nadella, czyli prezes Microsoftu. W rozmowie z dziennikarzem CNBC zasugerował, że obecna pandemia nie powinna wpłynąć na moment wypuszczenia nowego urządzenia giganta z Redmond.

Premiera Xbox Series X raczej nie zostanie opóźniona - ilustracja #1
Xbox Series X ma wyjść zgodnie z planem, czyli pod koniec 2020 roku.

Wynika to z faktu, że Chiny mają już najgorszy moment epidemii za sobą i do fabryk powoli wracają pracownicy. Oznacza to, że Microsoft „wrócił na właściwe tory” jeśli chodzi o dostawy podzespołów.

Ponadto Nadella został zapytany, czy usługi internetowe Microsoftu, takie jak chmura, są w stanie wytrzymać wzmożony ruch spowodowany zamknięciem ludzi w domach. Podkreślił on, że jak na razie wszystko jest pod kontrolą. Cytując jego słowa:

Gdyby to była poprzednia generacja architektury baz danych czy oprogramowania, nie sądzę, byśmy byli w stanie poradzić sobie z kryzysem tak dobrze, jak teraz.

  1. Oficjalna strona firmy Microsoft