Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 kwietnia 2019, 12:20

autor: Aquma

Premiera Ryzen 3000 na targach Computex? AMD ma pokazać też Navi

Procesory Ryzen 3000 od firmy AMD najprawdopodobniej zadebiutują w czasie tegorocznych targów Computex na Tajwanie. Według plotek na imprezie zaprezentowane zostaną także karty graficzne z serii Navi.

Nowe doniesienia o procesorach z serii Ryzen - Premiera Ryzen 3000 na targach Computex? AMD ma pokazać też Navi - wiadomość - 2019-04-02
Nowe doniesienia o procesorach z serii Ryzen

W SKRÓCIE:

  1. premiera procesorów Ryzen 3000 odbędzie się na targach Computex 2019;
  2. AMD pokaże także GPU z rodziny Navi oraz kilka innych produktów;
  3. impreza odbędzie się w dniach 28.05-01.06.2019;
  4. jeden z nowych CPU „czerwonych” pojawił się w bazie danych SiSofware Official Live Ranker.

Portal TechPowerUp donosi, że procesory z rodziny Ryzen 3000, oparte na architekturze Zen 2, zadebiutują na targach Computex 2019 (serwis powołuje się na ich organizatora, czyli podmiot znany jako TAITRA). W czasie swojej konferencji firma AMD – w osobie prezes, dr Lisy Su – ma pokazać także wyczekiwane układy graficzne Navi. Mamy też otrzymać ważne informacje w sprawie drugiej generacji procesorów serwerowych EPYC. Łącznie prezentacja obejmie podobno co najmniej cztery nowe linie produktów. Wieści częściowo pokrywają się z wcześniejszymi doniesieniami.

Computex, jako jedna z wiodących imprez targowych w dziedzinie technologii, od ponad 30 lat nieustannie się rozwija. W tym roku, po raz pierwszy, przemówienie programowe (ang. keynote speech - przyp. red.) będzie miało miejsce podczas międzynarodowej konferencji prasowej przed rozpoczęciem imprezy. Dr Lisa Su otrzymała specjalne zaproszenie, by podzielić się spostrzeżeniami na temat nowej generacji wysoce wydajnych systemów obliczeniowych. Cieszymy się, że weźmie udział w targach Computex i liczymy, że jej obecność przyciągnie do nich więcej firm. Dzięki temu będziemy mogli zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w branży i wspólnie cieszyć się z nieskończonych możliwości ekosystemu technologicznego na tej globalnej scenie - powiedział Walter Yeh, prezes i dyrektor generalny TAITRA.

To jednak jeszcze nie koniec informacji o procesorach Ryzen 3000. Jak podaje portal Tom’s Hardware, jeden model z tej serii pojawił się w bazie danych SiSofware Official Live Ranker – najprawdopodobniej chodzi tutaj o jedną z najsłabszych jednostek Ryzen 3, bowiem omawiane CPU ma cztery fizyczne rdzenie i osiem wątków (wbrew doniesieniom AdoredTV, które sugerowały, że najsłabsze procesory na architekturze Zen 2 będą sześciordzeniowcami). Sprzęt jest taktowany zegarem 3,4 GHz (3,8 GHz w trybie Boost) i posiada 4 MB cache’u L2 i 16 MB cache’u L3. Jego współczynnik TDP wynosi 65.

Tajemniczy Ryzen w bazie danych. Źródło: SiSoftware. - Premiera Ryzen 3000 na targach Computex? AMD ma pokazać też Navi - wiadomość - 2019-04-02
Tajemniczy Ryzen w bazie danych. Źródło: SiSoftware.

Procesor był testowany na płycie głównej MEG Creation od MSI, opartej na nowym chipsecie X570. Warto też odnotować, że jednostka obliczeniowa posiada nazwę kodową 2DS104BBM4GH2_38/34_N, co oznacza, że najprawdopodobniej mamy do czynienia z modelem próbnym – specyfikacja wersji rynkowej może więc ulec zmianie.

  1. AMD – strona oficjalna
  2. TAITRA – strona oficjalna