Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 grudnia 2012, 10:55

autor: Sarge

Premiera następcy PlayStation 3 wiosną lub jesienią 2014 roku?

Serwis SemiAccurate powołując się na anonimowe źródła donosi, że następca PlayStation 3 zadebiutuje na rynku wiosną lub jesienią 2014 roku, z kolei nowy Xbox miałby ukazać się wcześniej. Pojawiła się również wzmianka o kodowych nazwach tych konsol.

Serwis SemiAccurate przedstawił kolejne plotki dotyczące następców PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Pojawiły się w nich informacje na temat kodowych nazw nadchodzących konsol, a także ich przewidywanych terminów premier.

Anonimowe źródła serwisu SemiAccurate donoszą, że kolejna platforma sprzętowa firmy Sony funkcjonuje obecnie pod kryptonimem Thebes, a nie Orbis, jak do tej pory spekulowano. Konsola miałaby zostać wyposażona w procesor wykonany w technologii 28nm, stworzony przez firmę Global Foundries lub IBM. Według tych doniesień, przewidywany termin premiery następcy PlayStation 3 to wiosna lub jesień 2014 roku.

Kiedy rzeczywiście doczekamy się premier następców PlayStation 3 orax Xboksa 360? - Premiera następcy PlayStation 3 wiosną lub jesienią 2014 roku? - wiadomość - 2012-12-12
Kiedy rzeczywiście doczekamy się premier następców PlayStation 3 orax Xboksa 360?

Wcześniej ukazałby się kolejny Xbox, który obecnie znany jest podobno pod kryptonimem Kryptos. Na początku roku serwis SemiAccurate donosił, że kodowa nazwa procesora nadchodzącej konsoli to Oban i najwyraźniej redaktorzy nie zmienili swojego stanowiska w tej sprawie. Według ich niedawnych informacji, Oban miał przejść na masową produkcję przed końcem bieżącego roku, ale ostatecznie mogło dojść w tej kwestii do pewnego opóźnienia.

Tradycyjnie należy pamiętać, żeby powyższe doniesienia traktować w kategorii plotek, bo nie można w żaden sposób potwierdzić ich autentyczności. Wiele serwisów w ostatnich miesiącach prześciga się w kolejnych teoriach na temat konsol nowej generacji. Jeśli chcielibyście przypomnieć sobie wcześniejsze wiadomości, zachęcamy do skorzystania z poniższych linków.

Ostatnia aktualizacja: 2012-12-12

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.