Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 16 kwietnia 2018, 18:55

autor: Góral

Powstanie Sega Mega Drive Mini

W tym roku firma Sega wypuści odświeżoną wersję konsoli Mega Drive z 1988 roku. Ponadto posiadacze Switcha doczekają się kilku klasycznych produkcji, np. Sonic the Hedgehog.

Nintendo sprzedało 4 mln egzemplarzy SNES Classic. Ciekawe czy Sega również odniesie tak duży sukces z konsolą Mega Drive Mini? / Źródło: twitter.com/SEGA_OFFICIAL - Powstanie Sega Mega Drive Mini - wiadomość - 2018-04-17
Nintendo sprzedało 4 mln egzemplarzy SNES Classic. Ciekawe czy Sega również odniesie tak duży sukces z konsolą Mega Drive Mini? / Źródło: twitter.com/SEGA_OFFICIAL
Sega Mega Drive Mini w skrócie:
  • odświeżona wersja słynnej konsoli z 1988 roku;
  • ukaże się w tym roku, najpierw w Japonii;
  • za jej produkcję odpowiedzialna jest firma AtGames.

W październiku 1988 roku w Japonii zadebiutowała 16-bitowa konsola Sega Mega Drive (w USA znana jako Genesis). Sprzęt odniósł spory sukces, rozchodząc się w nakładzie przekraczającym 30 milionów egzemplarzy. Japońska firma postanowiła zarobić na nim raz jeszcze i na jego 30-lecie wypuści Mega Drive Mini – odświeżoną, mniejszą wersję oryginału. Nie oznacza to jednak powrotu Segi do produkcji konsol, gdyż za nową edycję odpowiada specjalizująca się w tego typu gadżetach firma AtGames. Co ciekawe, ma już ona w swojej ofercie podobne, licencjonowane urządzenie Sega Genesis Flashback, które jednak nie wszystkim przypadło do gustu. Zapowiedziana przez Segę wersja ma oferować dodatkowe funkcje i inną emulację, ale szczegóły nie są jeszcze znane, tak samo jak i gry, które pojawią się na konsoli. Wiemy za to, że Mega Drive Mini zadebiutuje w tym roku – najpierw w Japonii, a później w USA i innych krajach.

Powstanie Sega Mega Drive Mini - ilustracja #2

Pozostając w klimacie retro. Sega zapowiedziała również, że na konsoli Nintendo Switch ukaże się kilka klasycznych produkcji, w ramach inicjatywy Sega Ages. Na początek doczekamy się następujących tytułów: Sonic the Hedgehog, Phantasy Star, Alex Kidd in Miracle World, Thunder Force 4 i Gain Ground.

Nie zdradzono szczegółów, ale wygląda na to, że będą to zwykłe porty, z oryginalną grafiką, tylko działające w wyższej rozdzielczości. Za ich produkcję odpowiada studio M2, które w 2015 roku dostarczyło posiadaczom 3DS-a kolekcję Sega 3D Classics. Wydawca liczy, że w przyszłości uda mu się przenieść na sprzęt obecnej generacji inne słynne gry z konsol Master System i Mega Drive oraz automatów. Ceny ani daty premiery wymienionych projektów nie są jeszcze znane.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.