Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 kwietnia 2018, 18:55

autor: Góral

Powstanie Sega Mega Drive Mini

W tym roku firma Sega wypuści odświeżoną wersję konsoli Mega Drive z 1988 roku. Ponadto posiadacze Switcha doczekają się kilku klasycznych produkcji, np. Sonic the Hedgehog.

Nintendo sprzedało 4 mln egzemplarzy SNES Classic. Ciekawe czy Sega również odniesie tak duży sukces z konsolą Mega Drive Mini? / Źródło: twitter.com/SEGA_OFFICIAL - Powstanie Sega Mega Drive Mini - wiadomość - 2018-04-17
Nintendo sprzedało 4 mln egzemplarzy SNES Classic. Ciekawe czy Sega również odniesie tak duży sukces z konsolą Mega Drive Mini? / Źródło: twitter.com/SEGA_OFFICIAL
Sega Mega Drive Mini w skrócie:
  • odświeżona wersja słynnej konsoli z 1988 roku;
  • ukaże się w tym roku, najpierw w Japonii;
  • za jej produkcję odpowiedzialna jest firma AtGames.

W październiku 1988 roku w Japonii zadebiutowała 16-bitowa konsola Sega Mega Drive (w USA znana jako Genesis). Sprzęt odniósł spory sukces, rozchodząc się w nakładzie przekraczającym 30 milionów egzemplarzy. Japońska firma postanowiła zarobić na nim raz jeszcze i na jego 30-lecie wypuści Mega Drive Mini – odświeżoną, mniejszą wersję oryginału. Nie oznacza to jednak powrotu Segi do produkcji konsol, gdyż za nową edycję odpowiada specjalizująca się w tego typu gadżetach firma AtGames. Co ciekawe, ma już ona w swojej ofercie podobne, licencjonowane urządzenie Sega Genesis Flashback, które jednak nie wszystkim przypadło do gustu. Zapowiedziana przez Segę wersja ma oferować dodatkowe funkcje i inną emulację, ale szczegóły nie są jeszcze znane, tak samo jak i gry, które pojawią się na konsoli. Wiemy za to, że Mega Drive Mini zadebiutuje w tym roku – najpierw w Japonii, a później w USA i innych krajach.

Powstanie Sega Mega Drive Mini - ilustracja #2

Pozostając w klimacie retro. Sega zapowiedziała również, że na konsoli Nintendo Switch ukaże się kilka klasycznych produkcji, w ramach inicjatywy Sega Ages. Na początek doczekamy się następujących tytułów: Sonic the Hedgehog, Phantasy Star, Alex Kidd in Miracle World, Thunder Force 4 i Gain Ground.

Nie zdradzono szczegółów, ale wygląda na to, że będą to zwykłe porty, z oryginalną grafiką, tylko działające w wyższej rozdzielczości. Za ich produkcję odpowiada studio M2, które w 2015 roku dostarczyło posiadaczom 3DS-a kolekcję Sega 3D Classics. Wydawca liczy, że w przyszłości uda mu się przenieść na sprzęt obecnej generacji inne słynne gry z konsol Master System i Mega Drive oraz automatów. Ceny ani daty premiery wymienionych projektów nie są jeszcze znane.

Ostatnia aktualizacja: 2018-04-16

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach