Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Sega 3D Classics Collection (3DS)

Sega 3D Classics Collection 3DS

Kompilacja najpopularniejszych gier z lat 80., wyjętych z portfolio firmy Sega. Produkcja została stworzona przez studio M2, które specjalizuje się w reedycjach starszych pozycji.

Akcji | obraz w 3D | Sonic | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Sega 3D Classics Collection (3DS)

producent: M2

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

23grudnia2015

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sega 3D Classics Collection na 3DS (w Japonii znana pod tytułem Sega 3D Fukkoku Archives 2) to kompilacja najbardziej ikonicznych gier z lat osiemdziesiątych, jakie znajdują się w katalogu firmy Sega. Za jej stworzeniem stoi studio M2, specjalizujące się w reedycjach starszych produkcji. Składanka zadebiutowała w Japonii w grudniu 2015 roku, kilka miesięcy później, bo w kwietniu 2016, odbyła się jej amerykańska premiera, a do Europy kompilacja zawitała w listopadzie. Co ciekawe, okładkę do japońskiej wersji gry zaprojektował Ken Sugimori - rysownik i dyrektor artystyczny marki Pokémon.

Tytuł stanowi element większego cyklu, w ramach którego Sega regularnie publikuje na różnych platformach klasyczne produkcje ze swojego portfolio, mając na celu przypomnienie graczom bogatej historii firmy. W skład Sega 3D Classics Collection na 3DS wchodzą następujące tytuły: Altered Beast, Thunder Blade, Power Drift, Galaxy Force II, Fantasy Zone, Fantasy Zone II W, Fantasy Zone II: The Tears of Opa-Opa, Puyo Puyo Tsu, Sonic the Hedgehog oraz Maze Hunter 3-D. Cztery z wyżej wymienionych nie znalazły się w ofercie Nintendo eShop, stanowiąc ekskluzywny element kompilacji.

Kwestie techniczne

Każda z produkcji wchodzących w skład Sega 3D Classics Collection na 3DS została odświeżona i dostosowana do specyfiki platformy, wliczając w to zaimplementowanie wsparcia dla stereoskopowego 3D. Ponadto, gracz ma możliwość dostosowania sterowania do własnych upodobań, zapisywania postępów w grach również w trakcie etapu, a także naniesienia na ekran specjalnego filtru, imitującego rozgrywkę na automacie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sega 3D Classics Collection

odpowiednia dla każdego wieku