Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Sega 3D Classics Collection (3DS)
OkładkaSega 3D Classics Collection (3DS)

Sega 3D Classics Collection 3DS

Kompilacja najpopularniejszych gier z lat 80., wyjętych z portfolio firmy Sega. Produkcja została stworzona przez studio M2, które specjalizuje się w reedycjach starszych pozycji.

Akcji | obraz w 3D | Sonic | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sega 3D Classics Collection Premiera 3DS

23grudnia2015

producent: M2 wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sega 3D Classics Collection na 3DS (w Japonii znana pod tytułem Sega 3D Fukkoku Archives 2) to kompilacja najbardziej ikonicznych gier z lat osiemdziesiątych, jakie znajdują się w katalogu firmy Sega. Za jej stworzeniem stoi studio M2, specjalizujące się w reedycjach starszych produkcji. Składanka zadebiutowała w Japonii w grudniu 2015 roku, kilka miesięcy później, bo w kwietniu 2016, odbyła się jej amerykańska premiera, a do Europy kompilacja zawitała w listopadzie. Co ciekawe, okładkę do japońskiej wersji gry zaprojektował Ken Sugimori - rysownik i dyrektor artystyczny marki Pokémon.

Tytuł stanowi element większego cyklu, w ramach którego Sega regularnie publikuje na różnych platformach klasyczne produkcje ze swojego portfolio, mając na celu przypomnienie graczom bogatej historii firmy. W skład Sega 3D Classics Collection na 3DS wchodzą następujące tytuły: Altered Beast, Thunder Blade, Power Drift, Galaxy Force II, Fantasy Zone, Fantasy Zone II W, Fantasy Zone II: The Tears of Opa-Opa, Puyo Puyo Tsu, Sonic the Hedgehog oraz Maze Hunter 3-D. Cztery z wyżej wymienionych nie znalazły się w ofercie Nintendo eShop, stanowiąc ekskluzywny element kompilacji.

Kwestie techniczne

Każda z produkcji wchodzących w skład Sega 3D Classics Collection na 3DS została odświeżona i dostosowana do specyfiki platformy, wliczając w to zaimplementowanie wsparcia dla stereoskopowego 3D. Ponadto, gracz ma możliwość dostosowania sterowania do własnych upodobań, zapisywania postępów w grach również w trakcie etapu, a także naniesienia na ekran specjalnego filtru, imitującego rozgrywkę na automacie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sega 3D Classics Collection: Odpowiednia dla każdego wieku.