Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 grudnia 2017, 19:42

Ponad 70 milionów PlayStation 4 w rękach graczy

Firma Sony ogłosiła, że do graczy trafiło w sumie ponad 70 milionów egzemplarzy konsoli PlayStation 4. Świetnie radzić mają sobie także okulary PlayStation VR, które kupić miało już ponad dwa miliony osób.

Zaledwie w czerwcu informowaliśmy, że konsola PlayStation 4 trafiła do ponad 60 milionów domów na całym świecie. Wystarczyło pół roku, by liczba ta zwiększyła się o kolejne 10 milionów. Sony ogłosiło dziś bowiem oficjalnie, że w rękach graczy znalazło się 70,6 miliona sztuk PlayStation 4. Mimo czterech lat na karku sprzedaż sprzętu wydaje się nie zwalniać i konsola wciąż znajduje nowych nabywców. Statystyki podane przez producenta obejmują wszystkie modele PlayStation 4, w tym jego ulepszoną wersję PRO (niestety nadal nie wiemy dokładnie jak dużym zainteresowaniem cieszy się ona wśród graczy). Japońska spółka pochwaliła się także przy okazji, że do tej pory sprzedano 617,8 milionów kopii oprogramowania dla konsoli. Wynik ten obejmuje sprzedaż fizycznych egzemplarzy gier, jak i ich cyfrowych odpowiedników w PlayStation Store.

W przeciągu ostatnich sześciu miesięcy PlayStation 4 kupiło blisko 10 milionów osób - Ponad 70 milionów PlayStation 4 w rękach graczy - wiadomość - 2017-12-08
W przeciągu ostatnich sześciu miesięcy PlayStation 4 kupiło blisko 10 milionów osób

Dzięki przekroczeniu progu 70 milionów, PlayStation 4 znalazło się na ekskluzywnej liście dziesięciu najlepiej sprzedających się konsol w historii, zastępując na ostatniej pozycji przenośne Nintendo 3DS. Wszystko wskazuje na to, że PS4 będzie stopniowo i bez przeszkód wspinać się na coraz wyższe miejsca. W przeciągu całego swojego życia prawie na sto procent przegoni swojego poprzednika. Niewykluczone, że dogoni także oryginalne PlayStation i być może nawet legendarne już PlayStation 2, które do tej pory jest niekwestionowanym oraz niepokonanym liderem rankingu.

Lista dziesięciu najlepiej sprzedających się konsol w historii:

 1. 1. PlayStation 2 – ponad 155 milionów egzemplarzy
 2. 2. Nintendo DS – ok. 154 milionów egzemplarzy
 3. 3. Game Boy/Game Boy Color – ok 118 milionów egzemplarzy
 4. 4. PlayStation – ok 102 milionów egzemplarzy
 5. 5. Wii – ok 101 milionów egzemplarzy
 6. 6. Xbox 360 – ok. 84 milionów egzemplarzy
 7. 7. PlayStation 3 – ok. 83,8 milionów egzemplarzy
 8. 8. PlayStation Portable – ok. 82 milionów egzemplarzy
 9. 9. Game Boy Advance – ok. 81,5 milionów egzemplarzy
 10. 10. PlayStation 4 – ok. 70,6 milionów egzemplarzy

W informacji prasowej Japoński gigant zwrócił także uwagę na sprzedaż okularów PlayStation VR, które kupić miało ponad dwa miliony graczy. Ich właściciele nabyli ponad 12 milinów współpracujących z nimi gier. Producent pochwalił się przy tym, że do tej pory na PlayStation 4 wydano 150 tytułów wspierających technologię wirtualnej rzeczywistości. PlayStation VR wywalczyło więc sobie niemałą niszę wśród właścicieli PlayStation, ale o jego dalszych sukcesach decydować będzie niesłabnące wsparcie deweloperów oraz ewentualna przyszła obniżka ceny urządzenia.

 1. Oficjalna strona firmy Sony