Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 maja 2020, 09:44

autor: Kuszu

Podstawowe PS5 może być droższe od Xboxa Series X

PlayStation 5 w podstawowej wersji może kosztować więcej od Xboxa Series X w podobnej konfiguracji. Informacje te nie zostały jednak jeszcze w żaden sposób potwierdzone przez Sony.

Podstawowe PS5 może być droższe od Xboxa Series X - ilustracja #1
PS5 może zadebiutować w dwóch wariantach
  1. PS5 może być droższe o ponad 100 dolarów od Xboxa Series X;
  2. wyczekiwana konsola Sony prawdopodobnie zadebiutuje w dwóch wersjach;
  3. podstawowa ma zaoferować 825 GB pamięci, a rozbudowana 1,65 TB.

Najnowsze przecieki sugerują, że wyczekiwana przez wielu graczy konsola nowej generacji PlayStation 5 w podstawowej wersji będzie kosztować znacznie więcej od swojego konkurenta od Microsoftu. Podstawowy Xbox Series X być o 100 dolarów tańszy od bazowej edycji PS5. Przynajmniej tak twierdzi analityk branżowy Michael Pachter, którego przewidywania wcześniej wielokrotnie się sprawdziły.

Tymczasem na Reddicie pojawiła się informacja o dwóch zestawach startowych PS5 - podstawowym i rozbudowanym, których cena różnić się będzie o ponad 100 dolarów amerykańskich, co w przeliczeniu da nam ponad 400 złotych. Pierwsza z nich, mająca kosztować 540 dolarów (około 2300 złotych bez VAT), może zostać wyposażona w nośnik SSD o pojemności 825 GB, a druga, wyceniona na 650 dolarów (około 2700 złotych bez VAT), zaoferuje 1,65 TB. Warto zaznaczyć, że polska cena PS5 prawdopodobnie będzie wyższa. Domniemane przecieki opublikowane na Reddicie, których źródłem mają być pracownicy sklepu Game, spotykający się z przedstawicielami Sony, nie są w żaden sposób potwierdzone. Mimo dość wątpliwego pochodzenia, informacje te częściowo pokrywają się z tym, co przekazują eksperci branżowi, Michael Pachter oraz Peter Moore.

Oznaczałoby to więc, że sprzęt przygotowywany przez firmę Microsoft może kosztować około 400 dolarów (ok. 1700 złotych). Należy jednak jeszcze raz wyraźnie zaznaczyć, że firmy Sony i Microsoft nie potwierdziły cen swoich nowych konsol, więc wszystkie informacje oparte są na przewidywaniach i plotkach. Przypomnijmy, że obie konsole trafią do sprzedaży pod koniec tego roku. Natomiast więcej informacji o PlayStation 5 zostanie ujawnionych podczas prezentacji, która odbędzie się w pierwszej połowie czerwca.

  1. Strona główna Sony
  2. Strona główna Microsoft