Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 września 2020, 16:51

autor: aadamus

Plotka: Xbox Series V to trzeci next-gen Microsoftu

Użytkownik Twittera o pseudonimie Idle Sloth, który specjalizuje się w wiadomościach powiązanych z marką Xbox, zasugerował, że Microsoft pracuje nad jeszcze jedną wersją konsoli dziewiątej generacji. Ma ona nosić nazwę Xbox Series V.

Plotka: Xbox Series V to trzeci next-gen Microsoftu - ilustracja #1
Xbox Series X i Xbox Series S nie będą jedynymi konsolami dziewiątej generacji Microsoftu?

W tym tygodniu Microsoft zdecydował się odkryć karty i zdradzić informacje związane z Xboksem Series X i Series S. Dzięki temu poznaliśmy ich datę premiery, ceny na rynku polskim i tytuły startowe. Specjalizujący się w wiadomościach o marce Xbox użytkownik Twittera o pseudonimie Idle Sloth sugeruje, że to nie wszystko. Według niego amerykański gigant pracuje nad jeszcze jedną wersją konsoli dziewiątej generacji. Rzekomo jest ona rozwijana pod nazwą kodową Project Edinburg, a docelowo trafi na rynek jako Xbox Series V. Sprzęt ten ma oferować moc mniejszą od XSX, ale większą od XSS.

Póki informacja nie zostanie potwierdzona przez Microsoft, Xbox Series V pozostaje jedynie plotką. Teoretycznie jego istnienie nie jest kompletnie nieprawdopodobne. Warto pamiętać, że Microsoft i Sony wypuściły nowe wersje swoich konsol ósmej generacji kilka lat po premierze pierwotnych wersji. Możliwe więc, że XSV jest projektowane właśnie pod takim kątem.

Xbox Series S i Series X zadebiutują na rynku 10 listopada tego roku. Za XSX zapłacimy 2249 złotych, a za XSS 1349 złotych (są to ceny sugerowane przez producenta). Dodatkowo w Polsce pojawi się także opcja abonamentowa All Access. Szczegóły tej usługi zostaną udostępnione wkrótce.

  1. Microsoft – oficjalna strona
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach