Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 sierpnia 2020, 14:06

autor: Frozen

Plotka: Microsoft zainteresowany kupnem TikToka

Według nieoficjalnych informacji, w związku z ostatnimi komentarzami prezydenta USA Donalda Trumpa o możliwym zakazaniu aplikacji TikTok w Stanach Zjednoczonych Microsoft prowadzi rozmowy z chińską firmą ByteDance w sprawie przejęcia amerykańskiej gałęzi przedsiębiorstwa.

Plotka: Microsoft zainteresowany kupnem TikToka - ilustracja #1
Microsoft TikTok? Niewykluczone.
W SKRÓCIE:
  • według serwisów The New York Times i Bloomberg, Microsoft jest zainteresowany przejęciem amerykańskiej wersji TikToka;
  • zmiana właściciela z chińskiego na rodzimego miałaby zapobiec zbanowaniu aplikacji w USA.

The New York Times i Bloomberg podają, powołując się na anonimowe źródło, że koncern Microsoft prowadzi rozmowy z chińską firmą ByteDance w sprawie przejęcia TikToka w Stanach Zjednoczonych. Miałoby to zapobiec sytuacji, w której aplikacja zostałaby zakazana na terenie USA.

Przypominamy, że administracja Trumpa otwarcie rozważa zbanowanie TikToka, ponieważ istnieje możliwość, że chińskie władze używają go jako narzędzia do szpiegowania amerykańskich obywateli. Przejęcie oprogramowania przez rodzimą korporację zapewne uspokoiłoby tamtejsze władze, a Microsoft zyskałby popularną platformę dla młodzieży, zapełniając w ten sposób lukę powstałą po zamknięciu Mixera.

Przedstawiciele TikToka, zapytani o komentarz w tej sprawie, wydali następujące oświadczenie:

Nie będziemy komentować plotek ani spekulacji, ale jesteśmy przekonani o długoterminowym sukcesie TikToka.

TikTok to popularna wśród młodzieży aplikacja do dzielenia się krótkimi treściami wideo stworzona przez chińską firmę ByteDance. Jej szacowana wartość, według agencji Reuters, przekracza 50 miliardów dolarów.

  1. TikTok – strona oficjalna
  2. Microsoft – strona oficjalna